iPhone 13 i lë pajisjet Android shumë prapa në standarde

276
iphone-13-i-le-pajisjet-android-shume-prapa-ne-standarde

Kur bëhet fjalë për performancën, iPhone i ri është në një klasë të vetin, siç tregojnë rezultatet e para të standardit.

Të martën e kaluar, Apple prezantoi formacionin e tij të iPhone 13. Gjatë ngjarjes, u prezantua edhe procesori më i fundit nga Apple: A15 Bionic , i cili fuqizon të gjitha modelet e iPhone 13.

Rezultatet e para të standardit me procesorin e ri Apple tani janë shfaqur. Ato tregojnë se sa larg A15 është përpara konkurrencës Android dhe ilustrojnë epërsinë e madhe ndaj konkurrencës, e cila mbështetet në procesorin Snapdragon 888 nga Qualcomm.

Apple është përpara konkurrencës Android

Në testin standard të Geekbench 5, pajisjet Android me Snapdragon 888 e tyre zakonisht arrijnë rreth 1,100 pikë në rezultatin me një bërthamë dhe rreth 3,500 pikë në rezultatin me shumë bërthama.

A15 Bionic i Apple, nga ana tjetër, ka rreth 1,700 pikë në rezultatin me një bazë dhe Geekbench llogarit rreth 4,700 pikë në rezultatin me shumë bërthama.

Rezultatet standarde janë çdo gjë tjetër veçse një surprizë. Sepse edhe iPhone 12 me A14 Bionic i ka lënë të gjitha pajisjet Android me Snapdragon 888 prapa. Edhe pse iPhone 12 u prezantua disa kohë para çipit Qualcomm.

Një test tjetër standard nga AnTuTu tregon një krahasim midis iPhone 12 Pro dhe iPhone 13 Pro.

Testi gjithashtu zbulon madhësinë e kujtesës së punës të modelit aktual Pro. Në përputhje me rrethanat, iPhone 13 Pro vjen me 1 TB hapësirë ​​ruajtëse dhe 6 GB RAM .

Rezultatet nga AnTuTu tregojnë se CPU e iPhone -it të ri është rreth 17 për qind më e fuqishme se modeli i mëparshëm. /Njeshi/

The post iPhone 13 i lë pajisjet Android shumë prapa në standarde appeared first on Njeshi.