Bërnabiq: Do të humbim shumë nëse biem në provokimet e Prishtinës

250
bernabiq:-do-te-humbim-shume-nese-biem-ne-provokimet-e-prishtines

Ajo njëherit iu ka bërë thirrje “të gjithë partnerëve që të reagojnë në mënyrë që të ruhet paqja”, transmeton Klankosova.tv.

“Ne kemi aq shumë për të humbur dhe kjo është arsyeja pse ne nuk duhet të biem pre e provokimeve, por duhet t’u japim një mesazh të qartë të gjithë partnerëve tanë, pavarësisht se sa shumë ata nuk pajtohen në çështjen e Kosovës, se paqja dhe stabiliteti është i rëndësishëm dhe të reagojnë me kohë”, tha ajo, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.