Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 24, 2021

falimenton-kompania-e-sigurimeve-“kosova-e-re”

Falimenton kompania e sigurimeve “Kosova e Re”

0
Banka Qendrore e Kosovës shpalli likuidimin e kompanisë së njohur të sigurimeve “Kosova e Re”. Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti ka thënë se sot...
iphone-13-i-le-pajisjet-android-shume-prapa-ne-standarde

iPhone 13 i lë pajisjet Android shumë prapa në standarde

0
Kur bëhet fjalë për performancën, iPhone i ri është në një klasë të vetin, siç tregojnë rezultatet e para të standardit. Të martën e kaluar,...
policia-identifikon-dy-te-dyshuar-per-mashtrim:-kerkuan-para-per-sherim-jashte-vendit

Policia identifikon dy të dyshuar për mashtrim: Kërkuan para për shërim jashtë vendit

0
Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të cilët dyshohen për disa raste të mashtrimeve. Në një komunikatë për media, Policia e Kosovës ka...
conte-nuk-eshte-i-interesuar-te-marre-drejtimin-e-arsenalit-apo-barcelones

Conte nuk është i interesuar të marrë drejtimin e Arsenalit apo Barcelonës

0
Ish-trajneri i Interit, Antonio Conte nuk ka interes të marrë detyrën e Arsenalit, por as të Barcelonës, pasi është përfolur kohëve të fundit. Conte nuk...
hapet-pika-e-dyte-kufitare-mes-shqiperise-dhe-malit-te-zi

Hapet pika e dytë kufitare mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

0
Shqipëria dhe Mali i Zi tashmë kanë dy pika të përbashkëta kufitare. Kryeministri Edi Rama së bashku me homologun e tij të Malit të...
bernabiq:-do-te-humbim-shume-nese-biem-ne-provokimet-e-prishtines

Bërnabiq: Do të humbim shumë nëse biem në provokimet e Prishtinës

0
Ajo njëherit iu ka bërë thirrje “të gjithë partnerëve që të reagojnë në mënyrë që të ruhet paqja”, transmeton Klankosova.tv. “Ne kemi aq shumë për...
luana-vjollca-behet-me-shtepi-te-re-ne-kosove,-ja-ne-cilin-vend

Luana Vjollca bëhet me shtëpi të re në Kosovë, ja në cilin vend

0
Luana Vjollca ka blerë shtëpi në Kosovë. Ajo u bë pjesë e lagjes së re në Novobërdë të Gjilanit. Këtë e zbuloi vet moderatorja përmes Instagramit,...