Wednesday, August 10, 2022
Ballina SPORT Shaqiri shënon golin e parë në Ligue 1 dhe ishte i bukur

Shaqiri shënon golin e parë në Ligue 1 dhe ishte i bukur

101
shaqiri-shenon-golin-e-pare-ne-ligue-1-dhe-ishte-i-bukur

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, e ka gjetur golin e tij të parë në karrierë në kampionatin francez.

Futbollisti që e përfaqëson Zvicrën në afatin kalimtar veror u largua nga Liverpooli për të nënshkruar me Lyonin.

Dhe pas disa paraqitjeve të mira, ai tashmë është regjistruar edhe në listën e golashënuesve të Ligue 1.

(Foto: Twitter/Olympique Lyonnais)

29-vjeçari ka arritur të shënojë në takimin që Lyonin e zhvillon përballë Troyes në Groupama Stadium.

Të parët kaluan në epërsi mysafirët me golin e Xavier Chavalerin (45’+1), ndërsa me të filluar pjesa e dytë, Shaqiri e barazoi rezultatin (48′) pasi pranoi një top nga Bruno Guimaraes, krijoi hapësirë dhe e dërgoi topin në rrjetë.

The post Shaqiri shënon golin e parë në Ligue 1 dhe ishte i bukur appeared first on RahovecNET.