Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 23, 2021

aksident-i-papare-deri-tash-ne-prishtine

Aksident i paparë deri tash në Prishtinë

0
Një aksident i pazakontë ka ndodhur në afërsi të ndërtesës së Komunës në Arbëri. Një veturë “Ford” ka rrëshqitur dhe ka rënë në mes dy...
s’ka-vend-per-kumbullen,-mourinho-hedh-ne-fushe-romen-me-te-forte

S’ka vend për Kumbullën, Mourinho hedh në fushë Romën më të fortë

0
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës dhe Udineses. Jose Mourinho vazhdon të mos i jap shansin Marash Kumbullës, derisa sonte ka inkuadruar më...
kurti:-mbeshtetja-e-nderkombetareve-per-kosoven-ishte-kruciale-ne-luften-kunder-covid-19

Kurti: Mbështetja e ndërkombëtarëve për Kosovën ishte kruciale në luftën kundër COVID-19

0
Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga zyra e kryeministrit, shkruan Rahovec.net. “Kryeministri Kurti theksoi se BERZh mbetet një...
u-perpoq-ta-mbronte-shtepine,-shenohet-viktima-e-pare-nga-zjarret

U përpoq ta mbronte shtëpinë, shënohet viktima e parë nga zjarret

0
U shënua edhe viktima e parë nga zjarret që kanë pushtuar disa zona të botës në përgjithësi. Andrea Haxhiaj është  64-vjeçarari që mbeti i vdekur...
versioni-kinez-i-tiktok-ua-kufizon-shume-femijeve-kohen-e-shpenzuar-ne-aplikacion

Versioni kinez i TikTok ua kufizon shumë fëmijëve kohën e shpenzuar në aplikacion

0
Versioni kinez i TikTok po prezanton një mënyrë që do të kufizojë sasinë e kohës që fëmijët nën moshën 14 vjeç shpenzojnë në aplikacionin...
kaltrina-i-drejtohet-komentueses:-mereme-ku-je,-apo-vjen-a-i-qova-te-veni

Kaltrina i drejtohet komentueses: Mereme ku je, apo vjen a i qova te veni

0
Kaltrina Mikushnica ditë më pare mori një koment nga një përcjellëse e saj. Emri i saj ishte Mereme ku Kaltrina e publikoi profilin e saj...
mediat-ne-beograd-raportojne-per-arrestimin-e-tre-serbeve-ne-gracanice-per-billbordet-per-asociacionin

Mediat në Beograd raportojnë për arrestimin e tre serbëve në Graçanicë për billbordët për...

0
Mediat serbe kanë raportuar se tre persona janë arrestuar në Graçanicë. Këto raportime, mediat në Beograd i bazojnë në deklaratat e drejtorit të të ashtuquajturës...
shaqiri-shenon-golin-e-pare-ne-ligue-1-dhe-ishte-i-bukur

Shaqiri shënon golin e parë në Ligue 1 dhe ishte i bukur

0
Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, e ka gjetur golin e tij të parë në karrierë në kampionatin francez. Futbollisti që e përfaqëson Zvicrën në afatin kalimtar...
haskuka:-qytetaret-jane-te-deshperuar-me-qeverisjen-e-haskukes,-pdk-ka-trend-rritjeje

Haskuka: Qytetarët janë të dëshpëruar me qeverisjen e Haskukës, PDK ka trend rritjeje

0
Thotë se prizrenasit janë të zhgënjyer me qeverisjen e Mytaher Haskukës së VV-së. “Trendi i pushtetit aktual në Prizren ka trend të rënies”, thotë Totaj. Ai...