Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 22, 2021

​bordi-i-ri-i-akp-se-vazhdon-te-marre-paga-te-majme,-sikur-bordi-i-shkarkuar

​Bordi i ri i AKP-së vazhdon të marrë paga të majme, sikur bordi i...

0
Në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, gjatë shqyrtimit të raportit vjetor financiar të Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2020, është konfirmuar se...
rrembehet-anija-britanike-ne-brigjet-e-emirateve-te-bashkuara-arabe

Rrëmbehet anija britanike në brigjet e Emirateve të Bashkuara Arabe

0
Zyrtarët britanikë kanë paralajmëruar për një “rrëmbim të mundshëm” të një anije në brigjet e Emirateve të Bashkuara Arabe. Operacionet e Tregtisë Detare të Mbretërisë...
e-mitura-gjen-nje-kulete-me-para-ne-gjilan,-ia-jep-babait-te-saj-per-ta-dorezuar-ne-polici

E mitura gjen një kuletë me para në Gjilan, ia jep babait të saj...

0
Dje në stacionin policor në Gjilan, qytetari A. N. me banim në Gjilani ka dorëzuar një shumë të parave të gjetura, pronë e qytetarit...
keshtu-duket-pa-grim-donika-kadaj-bujupi

Kështu duket pa grim Donika Kadaj Bujupi

0
Kohët e fundit ka befasuar me pamjen e fotografitë. Në të shumtën e rasteve elegante e rregulluar deri në detajin e fundit Donika u pëlqye...
mblidhen-per-kafe-ne-veri-kandidatet-per-kryetar-te-mitrovices,-bahtiri-s’iu-shkon

Mblidhen për kafe në veri kandidatët për kryetar të Mitrovicës, Bahtiri s’iu shkon

0
Kësaj iniciative të kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Agolli, i është përgjigjur kundërkandidati nga Partia Demokratike e Kosovës Bedri Hamza dhe përfaqësuesit...
atletico-madridi-i-falet-luis-suarezit,-uruguaiani-shenon-dy-here-ne-fitoren-e-‘los-colchoneros’

Atletico Madridi i falet Luis Suarezit, uruguaiani shënon dy herë në fitoren e ‘Los...

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Getafes me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 6-të në La Liga. Ndeshja nisi me të dy skuadrat...
me-sistemin-e-ri-operativ-ios-15,-duke-se-apple-njeh-territorin-e-kosoves

Me sistemin e ri operativ iOS 15, duke se Apple njeh territorin e Kosovës

0
Për dallim nga softuerët paraprak, tani Apple, në sistemin e ri operativ, siç duket, kufijtë e Kosovës i ka shënuar me një vijë të...
​kerkohet-qe-kushtet-dhe-kriteret-per-tregtine-me-nafte-te-percaktohen-me-ligj

​Kërkohet që kushtet dhe kriteret për tregtinë me naftë të përcaktohen me ligj

0
Tregtia me produkte të naftës dhe karburante duhet të përcaktohen me ligj. Kështu u tha në dëgjimin publik me rastin e shqyrtimit të Projektligjit...