Katër persona të lënduar nga një aksident në Lupç të Podujevës

99
kater-persona-te-lenduar-nga-nje-aksident-ne-lupc-te-podujeves

Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti të rëndë trafiku që ndodhi në magjistralen Podujevë-Prishtinë.

Në këtë aksident të përfshira ishin dy automjete.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka bërë të ditur se njësitë rajonale të trafikut kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë filluar hetimin lidhur me zbardhjen e shkaqeve që quan deri tek ky aksident.

“Si pasojë e aksidentit katër persona kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar kanë marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti”, ka thënë Ahmeti