Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 19, 2021

te-henen-nis-sesioni-vjeshtor-i-kuvendit,-kerkohen-sanksione-ndaj-deputeteve-qe-mungojne-ne-seanca

Të hënën nis sesioni vjeshtor i kuvendit, kërkohen sanksione ndaj deputetëve që mungojnë në...

0
Shoqëria civile vlerëson se për shkak të punës së shkurtër të Kuvendit të Kosovës, ata do të duhej të vendosnin prioritete, ndërkaq sipas tyre...
kater-persona-te-lenduar-nga-nje-aksident-ne-lupc-te-podujeves

Katër persona të lënduar nga një aksident në Lupç të Podujevës

0
Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti të rëndë trafiku që ndodhi në magjistralen Podujevë-Prishtinë. Në këtë aksident të përfshira ishin...
presidenti-afgan:-u-largova-nga-vendi-per-te-shmangur-gjakderdhjen

Presidenti afgan: U largova nga vendi për të shmangur gjakderdhjen

0
Presidenti afgan Ashraf Ghani deklaroi se ishte larguar nga vendi për të shmangur gjakderdhjen. Ai këto deklarime i bëri derisa talibanët vetëm se hynë...
apple-tregon-se-cfare-ka-te-re-ne-formacionin-e-iphone-13-dhe-ate-pro

Apple tregon se çfarë ka të re në formacionin e iPhone 13 dhe atë...

0
Apple publikoi një video shtatë minuta e gjysmë për të vepruar si një video udhëzuese e veçorive të iPhone 13 dhe 13 Pro dhe...
kur-do-te-behet-pagesa-nga-pakoja-per-ringjalljen-ekonomike?

Kur do të bëhet pagesa nga Pakoja për Ringjalljen Ekonomike?

0
Kërkesat e bizneseve janë në fazën e verifikimit… Kërkesat e bizneseve për mbështetje nga Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike janë në fazën e verifikimit për t’...
goditje-e-rende-per-milanin-para-juves,-pas-ibras-e-peson-edhe-giroud

Goditje e rëndë për Milanin para Juves, pas Ibras e pëson edhe Giroud

0
Stefano Piolit do t’i duhet që të bëjë nga e para planin e tij për ndeshjen e kësaj jave të Milanit në Serinë A,...
​kurti:-ka-shprese-per-perballimin-me-te-lehte-te-rrezikut-nga-valet-e-reja-me-covid-19

​Kurti: Ka shpresë për përballimin më të lehtë të rrezikut nga valët e reja...

0
Kurti këto komente i bëri gjatë një takimi me një delegacion të rrjetit të Agjencive të Lajmeve të Evropës Juglindore (ABNA) me të cilët...
58-vjecari-vret-me-arme-gjahu-gruan-dhe-me-pas-veten

58- vjeçari vret me armë gjahu gruan dhe më pas veten

0
Krim në familje në fshatin Babunjë të Divjakës. Policia bën me dije se Hekuran Rrasa, 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten...
mendoni-se-grimi-perfekt-nuk-ekziston,-shikojeni-atehere-afronen

Mendoni se grimi perfekt nuk ekziston, shikojeni atëherë Afronën

0
Afrona Dika në shumë raste kalon në lajm me pozat e zjarrta që publikon. Në shumicën e kohës me postime të ndryshme, ajo gjithmonë duket...