Festa e çmendur e Munishit pas golit në minutën e 94’ në “Fadil Vokrri”

102
festa-e-cmendur-e-munishit-pas-golit-ne-minuten-e-94’-ne-“fadil-vokrri”

Festa e çmendur e Munishit pas golit në minutën e 94’ në “Fadil Vokrri”

Në stadiumin “Fadil Vokrri” të enjten është zhvilluar një nga ndeshjet më dramatike të këtij sezoni të ri në Superligën e Kosovës.

Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit, prodhoi gjithçka: penallti me ndihmën e “VAR”, karton të kuq dhe gol në minutat e fundit.

Besnik Krasniqi shënoi golin e parë të ndeshjes së mbyllur me rezultat 1-1, nga pika e penalltisë, kurse Dabiqaj në minutën e 94’të, barazoi rezultatin për skuadrën e Ismet Munishit.

Sa i rëndësishëm ishte goli i Dabiqaj, e tregon edhe festimi i trajnerit Munishi, pas golit në momentet e fundit të ndeshjes.

Pas këtij barazimi, Prishtina ende vazhdon pa fitore këtë edicion, ku edhe pozicionohet në vendin e shtatë në tabel me vetëm 2 pikë, kurse Gjilanasit, nga katër ndeshjet e para, kanë arkëtuar gjashtë pikë dhe pozicionohen në vendin e gjashtë në tabel.

The post Festa e çmendur e Munishit pas golit në minutën e 94’ në “Fadil Vokrri” appeared first on RahovecNET.