Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 17, 2021

policia-e-kosoves-arreston-dy-te-dyshuar-per-falsifikim-te-testeve-anticovid

Policia e Kosovës arreston dy të dyshuar për falsifikim të testeve antiCOVID

0
Dy persona janë arrestuar në pikën kufitare në Bërnjak, të dyshuar për falsifikim të testeve antiCOVID. Policia ka njoftuar se të dy ata pas intervistimit...
per-tri-ore-shiten-mbi-20-mije-bileta-per-ndeshjen-suedi-kosove

Për tri orë shiten mbi 20 mijë bileta për ndeshjen Suedi-Kosovë

0
Në muajin tetor, Kosova do t’i zhvillojë dy ndeshje në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm. Ndeshjen e parë, Kosova...
rizvanolli-sqaron-polemikat-per-‘gazin-amerikan’

Rizvanolli sqaron polemikat për ‘gazin amerikan’

0
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli përmes një konference për media ka folur lidhur me polemikat për gazin amerikan dhe vendimet e qeverisë.Ajo ka thënë...
keshtu-e-zgjon-guerili-nga-gjumi-ermiren

Kështu e zgjon Guerili nga gjumi Ermiren

0
Ermira Shkodra bashkëshortja e Gold AG publikoi dje një video në Insta Story. Ajo tregoi shtëpinë luksoze që e kanë rregulluar në Durrës, shkruan Gazeta...
haziri:-nga-lajcak-kerkuam-qartesi,-perkushtim-dhe-siguri-me-te-madhe-ne-dialog

Haziri: Nga Lajçak kërkuam qartësi, përkushtim dhe siguri më të madhe në dialog

0
“Nuk ka qenë takim për porosi ose mesazhe të tjera. Ka qenë më shumë rikthim në agjendë dhe fokus dialogu Kosovë-Serbi si njëra nga...
iphone-13-pro-max-vs-iphone-11-pro-max

iPhone 13 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max

0
Pas rrjedhjeve dhe thashethemeve të shumta të iPhone 13, më në fund ai solli veçori të shumëpritura si një ekran ProMotion 120Hz, kamera të...
policet-civil-ne-kosove-denojne-shoferet-qe-perdorin-telefonin-gjate-vozitjes

Policët civil në Kosovë dënojnë shoferët që përdorin telefonin gjatë vozitjes

0
Policia e Kosovës ka angazhuar zyrtarë të saj edhe në rroba civile. Kjo do të shërbejë për të identifikuar dhe parandaluar vozitësit që përdorin telefonin...
talebanet-nga-pallati-presidencial:-kush-ka-punuar-me-amerikanet-nuk-do-ti-vrasim

Talebanët nga pallati presidencial: Kush ka punuar me amerikanët nuk do ti vrasim

0
Luftëtarët talebanë kanë hyrë në pallatin presidencial të Afganistanit disa orë pasi Presidenti Ashraf Ghani u largua nga vendi. Udhëheqja e grupit, e rrethuar nga...
festa-e-cmendur-e-munishit-pas-golit-ne-minuten-e-94’-ne-“fadil-vokrri”

Festa e çmendur e Munishit pas golit në minutën e 94’ në “Fadil Vokrri”

0
Festa e çmendur e Munishit pas golit në minutën e 94’ në “Fadil Vokrri” Në stadiumin “Fadil Vokrri” të enjten është zhvilluar një nga ndeshjet...