Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 16, 2021

kosova-fiton-betejen-ne-arbitrazh-per-minieren-e-goleshit

Kosova fiton betejën në Arbitrazh për Minierën e Goleshit

0
Kosova ka fituar betejën me kompaninë kroate “Iming” D.O.O në Gjykatën e Arbitrazhit për Minierën e Goleshit. Kompania kroate e dërgoi Agjencinë Kosovare të Privatizimit...
haxhiu-le-per-pak-ministrine,-shkon-ne-fushate-tek-burri-i-saj-ne-malisheve

Haxhiu lë për pak ministrinë, shkon në fushatë tek burri i saj në Malishevë

0
Ajo ka publikuar një fotografi nga sheshi i kësaj komune ku burri i saj bëri hapjen e fushatës për VV-në, shkruan Rahovec.net. Nga atje, ajo...
rovena-stefa-me-provokuese-se-kurre,-ben-skena-te-nxehta-ne-ashensor

Rovena Stefa më provokuese se kurrë, bën skena të nxehta në ashensor

0
Rovena Stefa tash e një kohë është tërhequr paksa nga muzika. Ndryshe nga se jemi mësuar ta shohim më aktive në profesionin e saj, Rovena...
mbi-2-mije-gjoba-per-ata-qe-nuk-respektuan-masat-anti-covid

Mbi 2 mijë gjoba për ata që nuk respektuan masat anti-Covid

0
Numër i lartë i gjobave po shqiptohen ndaj qytetarëve të cilët nuk po respektojnë masat antiCOVID-19. Vetëm për një ditë, Policia e Kosovës ka shqiptuar...
liverpool-mposht-milanin,-henderson-heroi-i-“the-reds”

Liverpool mposht Milanin, Henderson heroi i “The Reds”

0
Liverpool ka arritur që ta mposht Milanon me rezultat 3-2 në një ndeshje të çmendur në “Anfield”. Të parët që kaluan në epërsi ishin Liverpooli...
haxhiu-thote-se-ligji-per-konfiskimin-e-pasurise-do-te-procedohet-ne-fillim-te-tetorit

Haxhiu thotë se Ligji për Konfiskimin e Pasurisë do të procedohet në fillim të...

0
Për votimin e këtij ligji ministrja e Drejtësisë, pos shumicës ftoi edhe deputetët e opozitës ta votojnë këtë projektligj. “Projektligji do të procedohet në Kuvend...
rivian-le-pas-teslan-dhe-gm,-filluan-te-paret-prodhimin-serik-te-suv-it-elektrik

Rivian lë pas Teslan dhe GM, filluan të parët prodhimin serik të SUV-it elektrik

0
Themeluesi dhe njëherit drejtori ekzekutiv i kompanisë Rivian, RJ Scaringe, të martën ka publikuar në Twitter fotografitë e para të veturës elektrike të kësaj...