E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 15 Shtator, 2021

me-projektin-per-zgjatjen-e-pistes-do-te-ulet-kostoja-e-fluturimit

Me projektin për zgjatjen e pistës do të ulet kostoja e fluturimit

0
Projekti për zgjatjen e pistës në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” do të mundësojë normalizimin e hapësirës ajrore dhe hapjen e rrugëve të...
paradoksi-i-“epokes-merkel”-ne-ballkanin-perendimor

Paradoksi i “Epokës Merkel” në Ballkanin Perëndimor

0
Për pak ditë, gjermanët do t’i drejtohen kutive të votimit për të përcaktuar përbërjen e re të Bundestagut. Për herë të parë që nga...
sellma-nuk-e-ka-problem,-zbulon-trupin-me-strija-e-tule-ne-plazh

Sellma nuk e ka problem, zbulon trupin me strija e tule në plazh

0
Grimerja shqiptare Sellma, po shijon pushimet e saj së bashku me familjen. Ajo vazhdon të ndaj fotografi të shumta në rrjete sociale, shkruan Gazeta Press. Përveç...
polici-gjen-portofolin-me-para-te-nje-78-vjecari-ne-kacanik,-e-dorezon-ne-stacion

Polici gjen portofolin me para të një 78-vjeçari në Kaçanik, e dorëzon në stacion

0
Rastin e ka bërë të ditur drejtoria e policisë në Ferizaj përmes një komunikate për media. “Sot , rreth orës 16:00 polici nga Policia Kufitare...
vedat-muriqi-merr-nje-super-lajm-para-ndeshjes-me-galatasaray

Vedat Muriqi merr një super lajm para ndeshjes me Galatasaray

0
Në ndeshjen kundër Galatasaray, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi mund të fillojë nga minuta e parë për ta lënë Immobile të pushojë pak.Pas paraqitjeve të...
aliu-jep-detaje-per-marreveshjen-ne-beograd:-pati-kerkese-per-linjen-prishtine-nish,-s’ka-efekt-pa-durresin

Aliu jep detaje për marrëveshjen në Beograd: Pati kërkesë për linjën Prishtinë-Nish, s’ka efekt...

0
Ai ka sqaruar se në këtë takim është kërkuar të ndërtohet një linjë nga Prishtina për në Nish, por që ai thotë se ky...
nje-shqiptare-e-bllokuar-ne-kabul,-amerikanet-po-provojne-per-ta-nxjerre

Një shqiptare e bllokuar në Kabul, amerikanët po provojnë për ta nxjerrë

0
Ministria e Jashtme e Shqipërisë e konfirmon se në Afganistan ndodhet edhe një shqiptare. MEPJ thekson se shqiptarja punon prej vitesh në Afganistan për llogari...
policia-shqipton-59-gjoba-dhe-konfiskon-9-motocikleta-ne-prishtine

Policia shqipton 59 gjoba dhe konfiskon 9 motoçikleta në Prishtinë

0
Policia e Rajonit të Prishtinës respektivisht, Njësiti Rajonal i Trafikut rrugor, po vazhdon me implementimin e planit operativ për kontrollin e shtuar në trafik...
amazon-ofron-te-paguaje-shkollimin-e-750-mije-punetoreve

Amazon ofron të paguajë shkollimin e 750 mijë punëtorëve

0
Amazon ka ofruar të mbulojë koston e shkollimit të kolegjit për të gjithë 750,000 punonjësit e saj të vijës së parë në Shtetet e...