E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 14 Shtator, 2021

safete-mustafa-fle-ne-krahun-e-ketij-personi

Safete Mustafa fle në krahun e këtij personi

0
Me gjasë po mendonit që Safete Mustafa fle rehat, qetë e këndshëm në krahrorin e Sahides, por jo. Thuajse të gjitha motrat, përfshirë edhe Safeten,...
raportohet-se-qeveria-po-planifikon-nje-polici-ushtarake-me-fuqi-mbi-kfor-in,-kundershtojne-nderkombetaret

Raportohet se qeveria po planifikon një polici ushtarake me fuqi mbi KFOR-in, kundërshtojnë ndërkombëtarët

0
Por, burimet diplomatike i kanë thënë Kanal10 se bashkësia ndërkombëtare në Kosovë nuk po e përkrah një dokument të tillë, pasi që një mekanizëm...
mercedes-dhe-bmw-pritet-te-mbajne-cmimet-e-makinave-te-larta-edhe-pasi-te-kete-perfunduar-mungesa-e-cipave

Mercedes dhe BMW pritet të mbajnë çmimet e makinave të larta edhe pasi të...

0
Industria e automobilave pësoi një goditje të dyfishtë, pasi pas pandemisë së shkaktuar nga coronavirusi u shfaq edhe mungesa e çipëve. Ndërsa kërkesa e konsumatorëve...
sarri-suspendohet-per-dy-ndeshje

Sarri suspendohet për dy ndeshje

0
Trajneri i Lazios, Maurizio Sarri, është pezulluar me dy ndeshje pas largimit në minutat e fundit të humbjes 2-0 ndaj Milanit fundjavën e kaluar. Trajneri...
kishte-dhene-para-per-punesim,-arrestohet-njeri-nga-te-dyshuarit-per-mashtrim

Kishte dhënë para për punësim, arrestohet njëri nga të dyshuarit për mashtrim

0
Dy të dyshuar në Shtërpcë të Ferizajit, për marrje parash për qëllim punësimi. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person ka raportuar...
berisha:-une-e-mund-ramen-ne-zgjedhje,-basha-jo

Berisha: Unë e mund Ramën në zgjedhje, Basha jo

0
Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha deklaroi se ai vetë e mund Edi Ramën, kurse Lulzim Basha jo. “A e mund dot Sali Berisha Edi Ramën?! Unë...
merkel:-kosova-dhe-serbia-duhet-t’i-zgjidhin-te-gjitha-problemet-tjera,-pastaj-te-bisedohet-per-pavaresine

Merkel: Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin të gjitha problemet tjera, pastaj të bisedohet...

0
Merkel po qëndron në një vizitë dy ditore në Beograd, para se të vizitojë Tiranën ku do të ketë takime me liderë të Ballkanit...
nga-sot-hapet-aplikimi-per-shtesat-per-lehonat-dhe-femijet

Nga sot hapet aplikimi për shtesat për lehonat dhe fëmijët

0
Nga sot do të hapet aplikimi për shtesa për lehonat dhe fëmijët. Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka shpjeguar mënyrën se si...
sara-shume-e-zonja-ne-punet-qe-bene

Sara shumë e zonja në punët që bënë

0
Sara po e dëshmon dita ditës që është mjaftë e zonja në çdo punë që bënë dhe shumë e shpejtë si një bletë punëtore. Ajo...
llogaritjet-e-pikeve,-shqiperia-dhe-kosova-me-rritje-ne-fifa

Llogaritjet e pikëve, Shqipëria dhe Kosova me rritje në FIFA

0
FIFA do të publikojë renditjen e muajit shtator për kombëtaret e futbollit. Shqipëria, në bazë të përllogaritjeve, pritet që të përmirësohet me tri vende...