Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 12, 2021

real-madridi-kerkon-yllin-e-juventusit

Real Madridi kërkon yllin e Juventusit

0
Real Madridi do të bëjë një ofertë për mbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt, raporton “Calciomercato”. Skuadra spanjolle shpreson të forcohet në qendër të mbrojtjes...
po-akuzohet-se-iku-nga-vendi-me-169-milione-dollare,-flet-presidenti-i-afganistanit

Po akuzohet se iku nga vendi me 169 milionë dollarë, flet presidenti i Afganistanit

0
Presidenti i dëbuar afgan, Ashraf Ghani, i cili aktualisht është në ekzil në Emiratet e Bashkuara Arabe, i ka quajtur “të pa baza” dhe...
arrestohet-gjakovarja,-u-perlesh-fizikisht-me-njerken-e-saj

Arrestohet gjakovarja, u përlesh fizikisht me njerkën e saj

0
Një rast i dhunës në familje është raportuar në Gjakovë. Policia njofton për arrestimin e një vajze pasi e njëjta është përleshur fizikisht me...
facebook-nuk-deshiron-ta-shese-gjeneratorin-gif

Facebook nuk dëshiron ta shesë gjeneratorin GIF

0
Facebook ka kundërshtuar shitjen e motorëve të kërkimit GIF, duke sfiduar përfundimin e rregullatorit britanik se blerja e Giphy mund të shtrembërojë konkurrencën midis...
kim-kardashian-ne-lufte-te-ashper-ligjore-me-fqinjet 

Kim Kardashian në luftë të ashpër ligjore me fqinjët 

0
Planet e fundit të Kim Kardashianit për zgjerim në shtëpinë e saj në Hidden Hills prej 60 milionë dollarësh kanë ndezur një luftë ligjore. Miliarderja...
vreshtaret-ankohen-per-cmimin-e-rrushit:-i-ulet,-nuk-mbulojme-as-shpenzimet

Vreshtarët ankohen për çmimin e rrushit: I ulët, nuk mbulojmë as shpenzimet

0
Çmimi prej 26 centësh për kilogram rrushi nga vreshtarët e Rahovecit po konsiderohet si tejet i ulët dhe që nuk i mbulon as koston...
dw:-si-e-“bllokoi”-merkel-serbine-per-kosoven,-dhe-ku-“ngeci”-kancelarja

DW: Si e “bllokoi” Merkel Serbinë për Kosovën, dhe ku “ngeci” kancelarja

0
Kancelarja përsëriste ftohtë dhe me ton neutral, atë që i kishte thënë Tadiçit pas dyerve të mbyllura. Serbia duhet të ndalë mbështetjen në veriun...