Ibrahimovic: Messi dhe Ronaldo? Krahasuar me ta, më mungon vetëm Liga e Kampionëve

419
ibrahimovic:-messi-dhe-ronaldo?-krahasuar-me-ta,-me-mungon-vetem-liga-e-kampioneve

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka dhanë një intervistë për “France Football”, duke e ndalur edhe tek Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Sipas suedezit, ai nuk ka asgjë më pak se Messi dhe Ronaldo, por i mungon vetëm Liga e Kampionëve.

“Kur bëhet fjalë për cilësitë individuale, unë nuk kam asgjë më pak se ta, nëse shikoni trofetë, unë nuk e kam fituar vetëm Ligën e Kampionëve”.

“Por më duhet të them se nuk jam e fiksuar pas saj. Dhe nëse kolektivi nuk është i mirë, vetëm individi mund të bëjë pak”, ka thënë Ibrahimovic.

Ibrahimovic ka luajtur për klube si Ajax, Juventus, Inter, Milan, Barcelona dhe PSG. /

The post Ibrahimovic: Messi dhe Ronaldo? Krahasuar me ta, më mungon vetëm Liga e Kampionëve appeared first on RahovecNET.