E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 11 Shtator, 2021

dogana-kap-nje-kamion-me-pije-alkoolike-dhe-sheqer-ne-zvecan

Dogana kap një kamion me pije alkoolike dhe sheqer në Zveçan

0
Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka parandaluar hyrjen e një kamioni i cili transportonte mallra të kontrabanduara. Në njoftimin e bërë për media thuhet...
arsenali-me-veshtiresi-arrin-te-fitorja-pare-ne-premier-lige

Arsenali më vështirësi arrin të fitorja parë në Premier Ligë

0
Arsenali siguroi fitoren e parë në Premier Ligë këtë sezon duke fituar 1-0 kundër Norwich City. Goli i Pierre-Emerick Aubameyang (66)në pjesën e dytë...
abdixhiku-per-shtyrjen-e-zgjedhjeve:-deshtimi-katastrofal-pandemik,-nuk-guxon-te-preke-demokracine

Abdixhiku për shtyrjen e zgjedhjeve: Dështimi katastrofal pandemik, nuk guxon të prekë demokracinë

0
Abdixhiku ka shkruar në Facebook se skenari i paralajmëruar televiziv nga partia në pushtet, po ekzekutohet nga aktorë në shërbim të politikës instrumentalizuese. “Trupat e...
biden-amerikaneve-qe-ndodhen-ne-afganistan:-do-t’ju-rikthejme-ne-shtepi

Biden amerikanëve që ndodhen në Afganistan: Do t’ju rikthejmë në shtëpi

0
Në një kohë kur zhvillimet në Afganistan po krijojnë të dhëna të reja në fushën diplomatike, presidenti amerikan, Joe Biden, theksoi se SHBA janë...
buta-i-jep-fund-beqaris,-ndane-momentet-nga-martesa

Buta i jep fund beqaris, ndanë momentet nga martesa

0
Reperi i shumë dashur nga publiku, Betim Januzaj – Buta, ka disa muaj që ka konfirmuar lidhjen e tij me bukuroshen, Fjolla. Përpos suksesit në...
hapet-aplikimi-per-shtesat-e-femijeve-dhe-pagesen-e-lehonave

Hapet aplikimi për shtesat e fëmijëve dhe pagesën e lehonave

0
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, ka njoftuar se është hapur aplikimi për pagesat e lehonave dhe shtesat e fëmijëve. Përmes një njoftimi ku janë...
seria-e-re-bmw-2-mund-te-permiresohet-me-komponentet-m-performance

Seria e re BMW 2 mund të përmirësohet me komponentët M Performance

0
Investimi do t’i sigurojë BMW-së bateri të mjaftueshme, që e bëjnë atë një pjesë të domosdoshme të veturave elektrike. Kompania gjermane e veturave është e...
policia-jep-detaje-per-gjetjen-e-17-kg-droge-dhe-operacionin-e-arrestimit-te-tre-personave

Policia jep detaje për gjetjen e 17 kg drogë dhe operacionin e arrestimit të...

0
Departamenti i hetimeve pranë Policisë së Kosovës (PK), sot gjatë ditës ka realizuar dy operacione të suksesshme policore, të cilat kanë rezultuar me arrestimin...
vjosa-osmani-con-perpara-agjenden-e-vv-se,-fton-partite-per-te-shtyre-zgjedhjet

Vjosa Osmani çon përpara agjendën e VV-së, fton partitë për të shtyrë zgjedhjet

0
Osmani ka thirrur një takim konsultativ me partitë në mënyrë që të diskutohet për shtyrjen e zgjedhjeve, gjithmonë me rekomandimin e IKSHPK-së. Takimi do të...
ibrahimovic:-messi-dhe-ronaldo?-krahasuar-me-ta,-me-mungon-vetem-liga-e-kampioneve

Ibrahimovic: Messi dhe Ronaldo? Krahasuar me ta, më mungon vetëm Liga e Kampionëve

0
Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka dhanë një intervistë për “France Football”, duke e ndalur edhe tek Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. Sipas suedezit, ai...