Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 9, 2021

ish-keshilltari-i-thacit:-qeveria-kurti-po-i-ndihmon-serbise-per-ta-denuar-uck-ne

Ish-këshilltari i Thaçit: Qeveria Kurti po i ndihmon Serbisë për ta dënuar UÇK-në

0
Ai në një postim në Facebook ka thënë se qeveria po i del në ndihmë Serbisë për ta dënuar UÇK-në, shkruan Rahovec.net. Sipas tij, është...
ne-temperaturat-shume-te-larta,-majlinda-shfaqet-me-cizme-te-gjata-e-te-llastikut

Në temperaturat shumë të larta, Majlinda shfaqet me çizme të gjata e të llastikut

0
Të shumta janë fotografit të cilat i publikon në llogarinë e saj instagram e që shoqërohet nga biri i saj i vetëm Roani. Ish partnerja...
aksident-ne-rrugen-kline-prishtine,-shkaktohen-kolona-te-gjata

Aksident në rrugën Klinë-Prishtinë, shkaktohen kolona të gjata

0
Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Klinë-Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Gllarevë të Klinës, ndërkaq si pasojë e tij, janë...
ballkanasit-konsumojne-me-shume-buke-se-europianet,-listen-e-kryesojne-shqiptaret

Ballkanasit konsumojnë më shumë bukë se europianët, listën e kryesojnë shqiptarët

0
Shqipëria është shteti ku konsumohet më shumë bukë në krahasim me vendet e Bashkimit Evropian dhe rajonit. Kosto për familjet pritet të rriten edhe...
shkoi-per-t’u-martuar-ne-afganistan:-amerikanja-e-bllokuar-rrefen-ankthin-dhe-traumen

Shkoi për t’u martuar në Afganistan: Amerikanja e bllokuar rrëfen ankthin dhe traumën

0
25 vjeçarja nga Kalifornia, Nasria, shkoi në kryeqytetin afgan në qershor për të vizituar familjen dhe për t’u martuar me të dashurin e saj. Ajo...
e-perditshmja-spanjolle:-spanja-vuajti-ndaj-kosoves-se-frikshme

E përditshmja spanjolle: Spanja vuajti ndaj Kosovës së frikshme

0
Gazeta e përditshme spanjolle Marca e ka nënvizuar faktin sesa të vështirë ia bëri jetën Spanjës Kosova të mërkurën në ndeshjen kualifikues për Kupën...
trendafilova:-nuk-jam-e-kenaqur-kur-degjoj-se-per-specialen-flitet-se-po-ndjek-qellime-tjera,-por-jo-ato-per-te-cilat-eshte-percaktuar

Trendafilova: Nuk jam e kënaqur kur dëgjoj se për Specialen flitet se po ndjek...

0
”Ngjarja e mëngjesit ishte e këndshme, pjesa e vetme jo e mirë ishte fillimi, kur dy zotërinj të rinj hyn me fishkëllima. Në fillim...
kabashi-ramaj:-qeveria-duhet-te-kete-prioritet-sigurine-kombetare

Kabashi Ramaj: Qeveria duhet të ketë prioritet sigurinë kombëtare

0
Qeveria e Kosovës duhet të bëjë shumë më shumë për qytetarët e saj. Anëtarja e re e Kryesisë së PDK-së, Besa Kabashi Ramaj, eksperte e...
kurti-fton-organet-e-rendit-qe-me-seriozitetin-me-te-larte-te-zbardhin-rastin-e-vrasjes-se-dyfishte-ne-peje

Kurti fton organet e rendit që me seriozitetin më të lartë të zbardhin rastin...

0
Pas ngjarjes tragjike që ndodhi në qytetin e Pejës, ku u vranë dy zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës, ka reaguar kryeministri i vendit,...
xhensila-myrtezaj-lahet-ne-deti-me-fustan-dasmash

Xhensila Myrtezaj lahet në deti me fustan dasmash

0
Këngëtaret tona shpesh habisin me veprimet e tyre, nganjëherë krejt të pa kuptima. Xhensila Myrtezaj, dikur ishte apsolutisht një nga më të dashurat e publikut,...