50 milionë euro për fermerët

107
50-milione-euro-per-fermeret

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, sot në një konferencë për media bëri të ditur se kjo ministri do të ndajë  50 milionë euro për fermerët.

Ministri Peci i ftoi të gjithë fermerët që të aplikojnë nga dita e mërkurë sepse atëherë hynë në fuqi udhëzimi i ri administrativ për vitin 2021.

Sipas Pecit për programin e pagesave për vitin 2021 janë në dispozicion 21 milionë euro./21Media

 

The post 50 milionë euro për fermerët appeared first on .