Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 8, 2021

atk-me-rregullore-per-parandalimin-e-konfliktit-te-interesit

ATK me rregullore për parandalimin e konfliktit të interesit

0
AKK: Disa zyrtarë kanë biznese, kjo do të parandalohet me rregullore Administrata Tatimore e Kosovës ka nxjerrë rregullorën për parandalimin e konfliktit të interesit....
gjermania-kerkon-nga-prodhuesit-e-telefonave-te-ofrojne-shtate-vite-perditesim-te-sigurte

Gjermania kërkon nga prodhuesit e telefonave të ofrojnë shtatë vite përditësim të sigurtë

0
Qeveria federale e Gjermanisë ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të miratojë një ligj, me të cilin kërkohet që të sigurohen shtatë vite të...
kosove-–-spanje,-‘vlojne’-biletat-ne-te-zezen

Kosovë – Spanjë, ‘vlojnë’ biletat në të zezën

0
Kombëtarja e Kosovës e pret Spanjën sonte në orën 20:45 në Stadiumin Fadil Vokrri në kryeqytet, për ndeshjen e Grupit B kualifikues për Botërorin...
njofton-besnik-bislimi:-s’ka-takim-kurti-vuciq-gjate-shtatorit

Njofton Besnik Bislimi: S’ka takim Kurti-Vuçiq gjatë shtatorit

0
“Nuk ka përparim të mjaftueshëm të prekshëm për të organizuar një takim të udhëheqësve”, tha Bislimi të mërkurën në Bruksel, pas përfundimit të takimit...
policia-shqipton-mbi-2-mije-e-600-gjoba-per-shkelje-te-masave-anti-covid

Policia shqipton mbi 2 mijë e 600 gjoba për shkelje të masave anti-COVID

0
Policia e Kosovës ka vazhduar me inspektimin për respektim të masave antiCOVID-19 nga qytetarët dhe bizneset. Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka shqiptuar 2641...
ja-sa-eshte-rritur-mbesa-e-remzie-osmanit

Ja sa është rritur mbesa e Remzie Osmanit

0
Remzie Osmani është njëra ndër këngëtaret më me emër dhe të pëlqyera në tregun muzikor shqiptar. Ajo dhe familja e saj, janë në qendër të...
50-milione-euro-per-fermeret

50 milionë euro për fermerët

0
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, sot në një konferencë për media bëri të ditur se kjo ministri do të ndajë ...
kosova-u21-e-pafuqishme-perballe-anglise,-pavaresisht-lojes-se-mire

Kosova U21 e pafuqishme përballë Anglisë, pavarësisht lojës së mirë

0
Kosova U21 ka humbur me rezultat 2-0 kundër Anglisë U21, pavarësisht një loje të mirë që bëri por që nuk shfrytëzoi shanset që pati,...
zogaj:-vv-ja-ka-renie-te-votuesve,-per-ate-kerkon-shtyrje-te-zgjedhjeve

Zogaj: VV-ja ka rënie të votuesve, për atë kërkon shtyrje të zgjedhjeve

0
Zogaj në “Edicionin Special” thotë se situata me pandeminë është e ngjashme sikur në shkurt kur u mbajtën zgjedhjet nacionale e për këtë kërkojnë...