Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 6, 2021

kurti-telefonate-me-blinken:-aleanca-jone-me-shba-ne-eshte-e-palekundur-dhe-miqesia-jone-po-behet-me-e-forte

Kurti telefonatë me Blinken: Aleanca jonë me SHBA-në është e palëkundur dhe miqësia jonë...

0
Në një shkrim në Twitter, Kurti ka thënë se është biseduar për pranimin e afganëve në Kosovë, duke shtuar se do t’iu ofrojë ambient...
kjo-eshte-familja-e-mrekullueshme-e-“longarit”

Kjo është familja e mrekullueshme e “Longarit”

0
Ilir Prapashtica është aktori i njohur kosovar, fama e të cilit morri hov me serialin e parë në vend “Familja Moderne”. Siç dihet, Prapashtica në...
24-police-kane-vdekur-nga-covid-19-ne-kosove

24 policë kanë vdekur nga Covid-19 në Kosovë

0
Me rastin e 22-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës  është mbajtur ceremoni solemne për nder të shënimit të kësaj dite. Fillimisht u bën homazhe...
vazhdojne-bisedimet-mes-salahut-dhe-liverpoolit-per-kontraten-e-re

Vazhdojnë bisedimet mes Salahut dhe Liverpoolit për kontratën e re

0
Mohamed Salah është në bisedime për të rinovuar kontratën me Liverpoolin. Ylli egjiptian ende është larg akordit me The Reds për të nënshkruar kontratën e...
whatsapp-me-nuk-do-te-punoje-ne-afro-50-modele-te-telefonave,-shiko-modelet.

WhatsApp më nuk do të punojë në afro 50 modele të telefonave, Shiko modelet.

0
Aplikacioni i njohur për shkëmbim mesazhesh dhe përmbajtje tjera multimediale WhatsApp, brenda dy muajve nuk do të punojë në disa modele të vjetra të...
“prioritet-ruajtja-e-shendetit-nga-covid-19,-per-sektorin-e-ushqimit-nuk-garantojme-siguri-100%”

“Prioritet ruajtja e shëndetit nga COVID-19, për sektorin e ushqimit nuk garantojmë siguri 100%”

0
Fokusi kryesor i shefit të ri në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinës (AUV), Flamur Kadriu, në këtë kohë mbetet mbikëqyrja dhe zbatimi i masave...
latifi-kritikon-pranine-e-lidereve-ne-stadium:-marre-te-dalldisesh-ne-nje-kohe-morti-te-madh

Latifi kritikon praninë e liderëve në stadium: Marre të dalldisesh në një kohë morti...

0
Latifi thotë se jemi në një kohë kur për një javë kanë vdekur 171 persona nga Covid-19, ndër ta edhe një foshnje 3 javëshe. “171...