Telefona inteligjentë të Samsung që do të marrin Android 12

148
telefona-inteligjente-te-samsung-qe-do-te-marrin-android-12

Samsung ka njoftuar se cilët telefona Galaxy do të pajisen me versionin e ardhshëm të Android.

Samsung ka njoftuar fillimin e fazës beta për One UI 4.0, raporton Android Central. Versioni 4.0 bazohet në Android 12, i cili ndoshta do të dalë si versioni përfundimtar në javët e ardhshme.

Versioni beta i One UI 4.0 pritet të jetë i disponueshëm vetëm për përdoruesit në Korenë e Jugut, SHBA, Britaninë e Madhe, Indi, Kinë, Gjermani dhe Poloni. Në fillim, vetëm seria S21 do të marrë versionin beta.

Këta smartphone të Galaxy marrin Android 12

Gjatë njoftimit të fazës beta, Samsung gjithashtu njoftoi se cilët smartphone dhe tableta do të marrin azhurnimin në One UI 4.0 – dhe kështu në Android 12:

Gama e Galaxy S:

Galaxy S21 5G
Galaxy S21 + 5G
Galaxy S21 Ultra 5G
Galaxy S20 / S20 5G
Galaxy S20 + / S20 + 5G
Galaxy S20 Ultra / S20 Ultra 5G
Galaxy S20 FE / FE 5G
Galaxy S10 / S10 5G
Galaxy S10 +
Galaxy S10e
Galaxy S10 Lite

Seria Galaxy Note:

Galaxy Note 20 / Note 20 5G
Galaxy Note 20 Ultra / Note 20 Ultra 5G
Galaxy Note 10 / Note 10 5G
Galaxy Note 10+ / Note 10+ 5G
Galaxy Note 10 Lite

Seria Galaxy Z:

Galaxy Z Fold 3
Galaxy Z Flip 3
Galaxy Z Fold 2 / Z Fold 2 5G
Galaxy Z Flip / Z Flip 5G
Galaxy Fold / Fold 5G

Seria Galaxy A:

Galaxy A52s 5G
Galaxy A72
Galaxy A52 / A52 5G
Galaxy A42 / A42 5G
Galaxy A32 / A32 5G
Galaxy A22 / A22 5G
Galaxy A12
Galaxy A02s
Galaxy A02
Galaxy A71 / A71 5G
Galaxy A51 / A51 5G
Galaxy A41
Galaxy A31
Galaxy A21s
Galaxy A21
Galaxy A11
Galaxy A03s
Galaxy A Quantum

Seria Galaxy M:

Galaxy M42 / M42 5G
Galaxy M32
Galaxy M12
Galaxy M02s
Galaxy M02
Galaxy M51
Galaxy M31s
Galaxy M31 Prime
Galaxy M21s
Galaxy M21
Galaxy M11
Galaxy M01s
Galaxy M01

Seria Galaxy F:

Galaxy F62
Galaxy F52 5G
Galaxy F22
Galaxy F12
Galaxy F02s
Galaxy F41

Seria Galaxy XCover:

Galaxy XCover 5
Galaxy XCover Pro

Ende nuk dihet se kur do të ndodhë kjo. Zakonisht modelet aktuale dhe me çmim të lartë marrin përditësimet e para. Mund të duhen deri në vitin 2022 që disa modele në listë të marrin përditësimin. /Njeshi/

The post Telefona inteligjentë të Samsung që do të marrin Android 12 appeared first on Njeshi.