U lëndua me kombëtaren, vijnë lajme të mira nga stafi mjekësor për Kylian Mbappe

186
u-lendua-me-kombetaren,-vijne-lajme-te-mira-nga-stafi-mjekesor-per-kylian-mbappe

Pasi u lirua nga ekipi kombëtar francez për shkak të një dhimbje në këmbën e tij të djathtë gjatë lojës kundër Bosnjës (1-1) në Strasburg, sulmuesi Mbappé është nën mbikëqyrjen e departamentit mjekësor të PSG.

Ai u ankua për një dhimbje dhe menjëherë mori lejën e trajnerit Deschamps për largim nga grupi.

Sulmuesi kreu teste diagnostikuese plotësuese të premten dhe stafi mjekësor i klubit francez po pret që rezultatet të hartojnë planin e punës së lojtarit.

Megjithatë, lajmi i mirë është se Mbappé do të jetë nën urdhrat e Pochettino për ndeshjen e Ligës së Kampionëve të PSG ndaj Brugge, e cila zhvillohet me 15 shtator.

The post U lëndua me kombëtaren, vijnë lajme të mira nga stafi mjekësor për Kylian Mbappe appeared first on RahovecNET.