Në pranverë nis ndërtimi i ”autostradës së paqes”

182
ne-pranvere-nis-ndertimi-i-”autostrades-se-paqes”

Njëra prej 16 pikave të marrëveshjes së Washingtonit të arritura një vit më parë në Shtëpinë e Bardhë, më 4 shtator, është në proces të zbatimit nga ana e Qeverisë Kurti për ndërtimin e “autostradës së paqes”. Kështu bëri të ditur sot Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu./21Media

The post Në pranverë nis ndërtimi i ”autostradës së paqes” appeared first on .