Messi e ka një plan për fëmijët e vet në Paris

254
messi-e-ka-nje-plan-per-femijet-e-vet-ne-paris

Lionel Messi e ka ndërmend t’i dërgojë fëmijët e vet në akademinë e futbollit të Paris Saint-Germain, pasi iu bashkua gjigantit francez këtë verë.

Messi iu bashkua PSG-së si lojtar i lirë në fillim të gushtit dhe nënshkroi marrëveshje dyvjeçare, me mundësi për edhe një vit tjetër.

Messi u largua nga Barcelona, klubin e vetëm për të cilin kishte luajtur gjatë gjithë karrierës, pasi katalonasit nuk ishin në gjendje t’i ofronin kontratë të re atij si pasojë e rregullave financiare të La Ligës.

Kalimi në kryeqytetin spanjoll nënkupton se kjo është hera e parë që Messi e i largoi fëmijët e vet për herë të parë nga vendlindja e tyre.

Prandaj, ai ka vendosur që t’i dërgojë djemtë e vet në akademinë e PSG-në për t’u zhvilluar.

Sipas të përditshmes L’Equipe, Messi i ka regjistruar Thiagon dhe Mateon në ekipin e të rinjve të PSG-së.

Thiago Messi do të luajë për ekipin e 10-vjeçareve, ndërsa Mateo do të luajë në ekipin e 7-vjeçareve.

The post Messi e ka një plan për fëmijët e vet në Paris appeared first on RahovecNET.