Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 2, 2021

buxhovi-per-vaksinimin-e-detyrueshem:-s’eshte-kiamet-qe-shteti-te-preke-ndonjehere-lirite-qytetare

Buxhovi për vaksinimin e detyrueshëm: S’është kiamet që shteti të prekë ndonjëherë liritë qytetare

0
Ai tha se mund të preken edhe liritë qytetare, për të cilat mendon se janë të përkohshme dhe si të tilla keqkuptohen në opinon,...
ne-pranvere-nis-ndertimi-i-”autostrades-se-paqes”

Në pranverë nis ndërtimi i ”autostradës së paqes”

0
Njëra prej 16 pikave të marrëveshjes së Washingtonit të arritura një vit më parë në Shtëpinë e Bardhë, më 4 shtator, është në proces...
mesohen-cmimet-e-iphone-13

Mësohen çmimet e iPhone 13

0
Mbetet për t’u parë nëse iPhone 13 do të bëhet vërtet më i shtrenjtë për shkak të krizës së çipave. Apple do të prezantojë gjeneratën...
messi-e-ka-nje-plan-per-femijet-e-vet-ne-paris

Messi e ka një plan për fëmijët e vet në Paris

0
Lionel Messi e ka ndërmend t’i dërgojë fëmijët e vet në akademinë e futbollit të Paris Saint-Germain, pasi iu bashkua gjigantit francez këtë verë. Messi...
nis-seanca-ndaj-ish-deputeteve-te-akuzuar-per-gazin-lotsjelles

Nis seanca ndaj ish-deputetëve të akuzuar për gazin lotsjellës

0
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka nisur seanca e radhës në rastin e ish-deputetëve Ismajl Kurteshi dhe Haxhi Shala. Të dy këta po akuzohen se...
luta-i-prere-nuk-bejme-koalicione-me-pdk-ne-dhe-vv-ne

Luta i prerë nuk bëjmë koalicione me PDK-në dhe VV-në

0
“As me VV-në e as me PDK-në. Vetëm do ta përballojmë rundin e parë në zgjedhjet lokale”, theksoi Haziri. Haziri theksoi se partitë e tjera...
fytyra-e-vesa-lumes-si-kukull-plastike-fale-photoshopit

Fytyra e Vesa Lumës si kukull plastike falë photoshopit

0
Këngëtarja Vesa Luma njihet për hitet e saj. Edhe pse është shpërngulur në Zelandë të Re bashkë me burrin dhe djalin, ajo nuk e ka...