Gjilanasi thyen izolimin, me autobus tenton të udhëtojë drejt Gjermanisë

174
gjilanasi-thyen-izolimin,-me-autobus-tenton-te-udhetoje-drejt-gjermanise

Një person në Gjilan ndonëse ishte në izolim, ka tentuar të udhëtojë jashtë Kosovës.

Mirëpo, tentativa e tij nuk u realizua pasi që ai u kap nga policia e Kosovës, shkruan lajmi.net.

Këta të fundit, kanë njoftuar se të njëjtin e kanë gjobitur me 500 euro.

“Në Gjilan, gjobitet nga Policia personi i cili nuk respektoi masë e vetë-izolimit dhe tentoi të udhëtoi për në Gjermani”, kanë thënë nga Policia e Kosovës.