Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm September 1, 2021

kosova-e-kryejne-stervitjen-e-fundit-ne-“batumi-arena”,-gati-per-gjeorgjine

Kosova e kryejnë stërvitjen e fundit në “Batumi Arena”, gati për Gjeorgjinë

0
Kosova e ka kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme kundër Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror “Katari 2022”. Dardanët në mbrëmjen...
ramiz-gashit-iu-demtua-biznesi-nga-nderprerja-e-rrymes

Ramiz Gashit iu dëmtua biznesi nga ndërprerja e rrymës

0
Shpesh ka ankesa të bizneseve për ndërprerje të energjisë elektrike, por biznesmeni Ramiz Gashi ankohet se për shkak të ndërprerjeve të energjisë elektrike iu...
parandalohet-kontrabandimi-i-pajisjeve-mjekesore-ne-han-te-elezit

Parandalohet kontrabandimi i pajisjeve mjekësore në Han të Elezit

0
Në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit oficerët doganorë kanë ndaluar sot një automjet që drejtohej nga një shtetas i huaj. Oficerët doganorë kanë...
molliqaj-thumbon-kurtin:-ne-regjimet-totalitare,-qytetari-eshte-gjithmone-faj!

Molliqaj thumbon Kurtin: Në regjimet totalitare, qytetari është gjithmonë faj!

0
Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Molliqaj ka thënë se në regjimet totalitare faj është gjithmonë qytetari, duke aluduar në konferencën e para...
jahti-i-pare-nga-lamborghini,-brenda-ka-dhoma-gjumi-dhe-kabine-shume-moderne-–-levize-me-shpejtesi-prej-111-km/h

Jahti i parë nga Lamborghini, brenda ka dhoma gjumi dhe kabinë shumë moderne –...

0
Jahti më i madh dhe më luksoz nga Lamborghini ka lundruar nëpër Mesdhe. Bëhet fjalë për jahtin e prodhuar nga Tecnomar që u angazhua...
me-kete-stil-te-flokeve-loredana-behet-‘kukull’

Me këtë stil të flokëve Loredana bëhet ‘kukull’

0
Loredana është bërë prapë bionde. Pas shumë eksperimenteve me stile të ndryshme të flokëve ajo është kthyer në stilin që duket se i pëlqen më...
pune-e-kryer,-griezmann-kthehet-ne-atletico-madrid

Punë e kryer, Griezmann kthehet në Atletico Madrid

0
Befasia e kësaj mbrëmje është Antonio Griezmann Derisa të gjitha mediat prisnin një kalim të Mbappes në Real Madrid, loja në transfere sonte është luajtur...
gjilanasi-thyen-izolimin,-me-autobus-tenton-te-udhetoje-drejt-gjermanise

Gjilanasi thyen izolimin, me autobus tenton të udhëtojë drejt Gjermanisë

0
Një person në Gjilan ndonëse ishte në izolim, ka tentuar të udhëtojë jashtë Kosovës. Mirëpo, tentativa e tij nuk u realizua pasi që ai u...
haradinaj:-vitia-eshte-dashur-te-dorehiqet,-nuk-fitohet-prishtina-me-duar-ne-xhepa

Haradinaj: Vitia është dashur të dorëhiqet, nuk fitohet Prishtina me duar në xhepa

0
“Problemi i pandemisë në e dimë se është një problem global, dhe nuk kisha dashtë me shfrytëzu fatkeqësinë e Kosovës në këtë rast, se...
​perfaqesuesit-e-be-se-kerkojne-perfshirje-te-grave-ne-dialogun-me-serbine

​Përfaqësuesit e BE-së kërkojnë përfshirje të grave në dialogun më Serbinë

0
Ani pse Kosova është në rrugë të mirë sa i përket barazisë gjinore, vërehet mungesa e grave në dialogun me Serbinë, kështu u tha...