Wednesday, March 22, 2023
Ballina 2021 September

Arkiva Mujore September 2021

aferdita-demaku-e-kujton-nipin-qe-iku-ne-amshim

Afërdita Demaku e kujton nipin që iku në amshim

0
Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Afërdita Demaku, këto kohë ka humbur edhe një person të dashur, shkruan “Kosovarja”. Siç u bë e ditur pak kohë më...
bashkepunimi-kine-be-favorizon-te-dyja-palet

Bashkëpunimi Kinë-BE favorizon të dyja palët

0
Këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm i Kinës Wang Yi dhe Komisionari i Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë i...
kurti-takohet-me-delegacionin-nga-banka-evropiane-per-rindertim-dhe-zhvillim

Kurti takohet me delegacionin nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim delegacionin nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), të kryesuar nga Pierre Heilbronn, zv. President...
flet-vellai-i-astrit-ademajt:-mafia-politike-dhe-shume-tradhtare-kryen-krim-politik

Flet vëllai i Astrit Ademajt: Mafia politike dhe shumë tradhtarë kryen krim politik

0
Tri javë pas vrasjes së kandidatit për kryetar të Pejës nga radhët e PDK-së, Astrit Ademaj, për herë të parë ka folur vëllai i...
ldk:-qeveria-e-kosoves-barazoi-njesine-speciale-policore-me-barikaduesit-e-jashteligjshem

LDK: Qeveria e Kosovës barazoi Njësinë Speciale Policore me barikaduesit e jashtëligjshëm

0
Në një komunikatë për media, LDK thotë se kundërshton fuqishëm barazimin e paprecedentë dhe me pasoja afatgjata që Qeveria e Kosovës i bëri forcave...
mberrin-rolls-royce-i-pare-elektrik

Mbërrin Rolls-Royce i parë elektrik

0
Në një njoftim historik, Rolls-Royce Motor Cars njoftoi veturën e saj të parë tërësisht elektrike të quajtur Spectre. CEO Torsten Muller-Otvos gjithashtu konfirmoi se produkti...
makina-255-mije-euroshe-e-ronaldos-kthehet-pa-asnje-pike-karburant,-pas-7-oreve-pritje-ne-pompen-e-benzines

Makina 255 mijë euroshe e Ronaldos kthehet pa asnjë pikë karburant, pas 7 orëve...

0
Shoferi i Cristiano Ronaldos qëndroi plot shtatë orë në një pikë karburanti por në fund u detyrua të largohej pa e mbushur asnjë pikë...
arbnora-ademaj-e-gjeti-djalin-ne-turqi

Arbnora Ademaj e gjeti djalin në Turqi

0
Arbnora Ademaj prej kohësh po qëndron në Turqi, ku edhe është angazhuar në fushën e kinematografisë. Ish “Miss Kosova” dhe një prej bukurosheve më të...
kika-garon-per-kryetar-te-pejes,-nuk-e-di-ku-bashkohet-drini-i-bardhe-dhe-drini-i-zi

Kika garon për kryetar të Pejës, nuk e di ku bashkohet Drini i Bardhë...

0
Në pyetjet paraprake, kandidati i LDK-së dhe ai i AAK-së ishin të saktë në përgjigjet e tyre, për dallim nga Kika. “Në cilin qytet bashkohet...
kosova-perfiton-3-milione-dollare-shtese-nga-shba

Kosova përfiton 3 milionë dollarë shtesë nga SHBA

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe drejtoresha e USAID-it në Kosovë, Zeinah Salahi, kanë nënshkruar sot amendamentin 3 të Marrëveshjes së Grantit për Objektivat...