Vetura tërheqëse elektrike nga Cupra

176
vetura-terheqese-elektrike-nga-cupra

Cupra vazhdon, me një ritëm të shpejtë dhe shpall një koncept të ri elektrik.

Emri i tij është Urban Rebel, dhe ne do të jemi në gjendje ta shohim atë për herë të parë javën e ardhshme në Motor Show në Mynih.

Tani për tani, ne mund të shohim vetëm disa detaje, por edhe njoftimin zyrtar, i cili thotë se ky është interpretimi më radikal i automjetit elektrik të qytetit me performancë të lartë, ngre menjëherë dyshime në prapaskenë se si Rimac ka ‘dorë’ në këtë veturë.

Kujtojmë, Rimac Automobili dhe Cupra po bashkëpunonin që në vitin 2018, kur ata zhvilluan së bashku e-Racer. Në deklaratën zyrtare, deri më tani asnjë fjalë për bashkëpunimin nuk është thënë. /Njeshi/

The post Vetura tërheqëse elektrike nga Cupra appeared first on Njeshi.