Ministria e Tregtisë tha se skemat e granteve kapin vlerën e 3.6 milionë eurove

349
ministria-e-tregtise-tha-se-skemat-e-granteve-kapin-vleren-e-3.6-milione-eurove

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, sot në një konferencë për medie ka njoftuar për lansimin e tri skemave të granteve për përkrahje të ndërmarrjeve. Këto skema që kapin vlerën e 3.6 milionë eurove, sipas ministres Hajdari, do të krijojnë vende të reja të punës dhe do ta rrisin eksportin./21Media

Përgatiti: Donika Osmani

Kronikën mund ta gjeni duke klikuar këtu.

The post Ministria e Tregtisë tha se skemat e granteve kapin vlerën e 3.6 milionë eurove appeared first on .