Drenica triumfon në udhëtim ndaj Dukagjinit

244
drenica-triumfon-ne-udhetim-ndaj-dukagjinit

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në futboll.

Klubi Futbollistik “Drenica” ka arritur fitore të madhë në udhëtim kundër Dukagjinit, raporton Gazetasheshi.com

Kjo ndeshje ka përfunduar me rezultatin 1-2 në të mirë të “kuqezinjëve”. Golat për Drenicën i realizuan Osman Mëziu nga penalltia, dhe mbrojtësi Harallamb Qaqi. Kurse, për skuadrën e vendase shënoi Ardin Dallku.

Kështu, Drenica vendoset në pozitën e dytë me katër pikë, kurse Dukagjini mbetet në vendin e shtatë.

The post Drenica triumfon në udhëtim ndaj Dukagjinit appeared first on RahovecNET.