Tuesday, March 28, 2023

Arkivat Përditshëm August 30, 2021

qeveria-themelon-komitetin-per-koordinimin-dhe-vleresimin-e-situates-me-pandemine

Qeveria themelon Komitetin për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë

0
Sipas njoftimit, vendimi është marrë sot në mbledhjen elektronike ku është miratuar vendimi për themelimin e Komitetit në fjalë. Ky vendim vjen një ditë pas...
policia-ne-ferizaj-shqipton-sot-98-gjoba-per-mosrespetktim-te-masave-anti-covid

Policia në Ferizaj shqipton sot 98 gjoba për mosrespetktim të masave Anti-COVID

0
Në zbatim të vendimit të fundit të Qeverisë për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19, ekipe...
cka-kapi-geti-sot-ne-plazh?

Çka kapi Geti sot në plazh?

0
Getoar Selimi gjeti ‘kapi’ sot dy lloje të peshkut në një plazh të Afrikës. Ai postoi fotografi në Instagram ku shihet me peshqit të llojeve...
pochettino:-messi-i-dha-besim-ekipin-sapo-e-preku-topin-per-here-te-pare

Pochettino: Messi i dha besim ekipin sapo e preku topin për herë të parë

0
Debutimit i Lionel Messit me fanellën e PSG-së u shoqërua me brohoritjet entuziaste nga 6,000 tifozë të cilët kishin udhëtuar për të ndjekur nga...
mergata-shpenzoi-kete-vere-ne-kosove-rreth-500-milione-euro-(video)

Mërgata shpenzoi këtë verë në Kosovë rreth 500 milionë euro (Video)

0
Rreth një milion bashkatdhetarë erdhën në Kosovë Mërgata në çdo fazë të ecjes së Kosovës me dekada dha kontribut me peshë. Sipas hulumtimeve të organizatave joqeveritare,...
behramaj:-kurti-po-i-gjen-11-milione-per-rrymen-e-serbeve-ne-veri,-per-te-shpetuar-jete-nuk-i-paskan-mbetur

Behramaj: Kurti po i gjen 11 milionë për rrymën e serbëve në veri, për...

0
“Kurti po i gjen nga 11 milionë euro për t’ua paguar rrymën serbëve të veriut. Ndërsa, për të shpëtuar jetë të qytetarëve, përkundër që...
kabashi-ramaj:-kosoves-po-i-cenohet-siguria-kombetare-nga-pandemia-–-qeveria-pa-plan

Kabashi-Ramaj: Kosovës po i cenohet siguria kombëtare nga pandemia – Qeveria pa plan

0
Kosova po ballafaqohet me numër të lartë të vdekjeve nga koronavirusi. Anëtarja e re e Kryesisë së PDK-së, njëherësh ekspertja e sigurisë, Besa Kabashi-Ramaj, ka...
“djemte-rrahen-nenen”,-“bashkeshorti-sulmon-fizikisht-gruan”,-rastet-e-dhunes-ne-familje-per-24-ore

“Djemtë rrahën nënën”, “bashkëshorti sulmon fizikisht gruan”, rastet e dhunës në familje për 24...

0
Vetëm pak ditë më parë Kosova është shokuar nga ngjarja e ndodhur në Ferizaj ku si pasojë e dhunës psikike dhe fizike ka ndërruar...