​Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, shkak situata me COVID-19

375
​kurti-mbledh-keshillin-e-sigurise-kombetare,-shkak-situata-me-covid-19

Sipas njoftimit të Qeverisë, sot pasdite kryeministri Kurti do të thërras mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Kosovës.

“Për orën e mbledhjes do të njoftojmë së shpejti”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se gjatë ditëve të fundit, në Kosovë ka pasur ngritje alarmante të shifrave të të infektuarve dhe viktimave me COVID-19.