Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 27, 2021

dialogu-kosove-serbi-vazhdon-me-7-dhe-8-shtator

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon më 7 dhe 8 shtator

0
Takimin e konfirmuan burimet diplomatike në Bruksel, duke thënë se agjenda e bisedimeve nuk është caktuar ende. Takimi pritet të jetë në nivel të shefave...
aston-martin-eshte-duke-pergatitur-veturen-e-pare-elektrike,-mesohet-viti-kur-pritet-te-lansohet

Aston Martin është duke përgatitur veturën e parë elektrike, mësohet viti kur pritet të...

0
Prodhuesit e veturave po kthehen në masë në shtytjen elektrike, dhe mes tyre ka marka prestigjioze si Bentley dhe Bugatti. Aston Martin ka ndërmend...
kosova-pa-asnje-ciceron-dhe-guide-turistike-te-licensuar

Kosova pa asnjë ciceron dhe guidë turistike të licensuar

0
Kosova çdo vit pret turistë të shumtë. Me karakteristika natyrore, monumente dhe atraksione të ndryshme Kosova bën shumë turistë për vete. Megjithatë, kryetari i Unionit...
dita-e-kylian-mbappes

Dita e Kylian Mbappes

0
Kylian Mbappe është më afër Real Madridit se kurrë më parë. “Dita e Mbappes”, shkruan Marca në ballinën e saj, sipas të cilës, është dita...
i-infektuari-me-koronavirus-doli-ne-restorant-ne-peje,-policia-i-shqipton-gjobe-mbi-500-euro

I infektuari me koronavirus doli në restorant në Pejë, policia i shqipton gjobë mbi...

0
Pas rritjes së rasteve të të prekurve me COVID-19 dhe masave të reja të ndërmarra nga Institucionet e vendit edhe Policia e Kosovës është...
ne-ditelindjen-e-saj,-rona-nishliu-na-tregoi-si-rrallehere-portretin-e-bukur-familjar

Në ditëlindjen e saj, Rona Nishliu na tregoi si rrallëherë portretin e bukur familjar

0
Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, Rona Nishliu, festoi ditëlindjen e saj, kësaj here më e plotësuar se në çdo ditëlindje tjetër. Kjo sepse kjo...
donika-gervalla-e-pergezon-vitine-per-punen-ne-diten-kur-vdiqen-18-qytetare

Donika Gërvalla e përgëzon Vitinë për punën në ditën kur vdiqën 18 qytetarë

0
Gërvalla, përmes një postimi në Facebook, ka përgëzuar Vitinë për punën që po bën, në ditën kur vdiqën 18 qytetarë si pasojë e COVID-19,...