Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 25, 2021

3.8-milione-dollare-shtese-per-kosoven-nga-shba

3.8 milionë dollarë shtesë për Kosovën nga ShBA

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka nënshkruar sot amendamentin 2 të Marrëveshjes së Grantit për Objektivat Zhvillimore me Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...
sejdiu:-tash-20-vjet-mjeket-ofendohen,-pushtetaret-me-1400-euro-ne-muaj-shesin-mend

Sejdiu: Tash 20 vjet mjekët ofendohen, pushtetarët më 1400 euro në muaj shesin mend

0
Ky reagim i Sejdiut vjen pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që punëtorët shëndetësorë të paguhen nga 60 euro më shumë në muaj, si...
morena-tregon-me-shume-sec-duhet-ne-fotot-e-fundit

Morena tregon më shumë seç duhet në fotot e fundit

0
Morena Taraku ka vazhduar të bëjë foto provokuese nëpër rrjetet sociale Bukuroshja dhe këngëtarja Morena Taraku vazhdon të jetë atraktive por edhe provokuese në rrjetet...
apeli-i-con-në-arrest-shtëpiak-pese-zyrtarët-e-pejës,-të-arrestuar-për-korrupsion

Apeli i çon në arrest shtëpiak pesë zyrtarët e Pejës, të arrestuar për korrupsion

0
Gjykata e Apelit ka aprovuar ankesën e mbrojtësve të pandehurit Arianit Krasniqi, avokatit Besim Ahmetaj dhe katër të pandehurve të tjerë, duke zëvendësuar masën...
lendohet-talenti-i-kosoves,-humb-ndeshjet-e-shtatorit?

Lëndohet talenti i Kosovës, humb ndeshjet e shtatorit?

0
Kosova në shtator do të luajë tre takime në kuadër të kualifikuesve për Kupën e Botës “Katar 2022”. “Dardanët” do përballen me Kombëtaren e Gjeorgjisë,...
detajet-ne-3d-te-samsung-galaxy-s21-fe

Detajet në 3D të Samsung Galaxy S21 FE

0
Pasardhësi i shumëpritur i smartphonet Samsung Galaxy S20 FE ka zbuluar “fytyrën” e tij në modele të hollësishme 3D. Modelet 3D u publikuan nga eksperti...
ardhja-e-afganeve,-qeveria-e-kosoves-tregon-se-cileve-personave-te-tjere-do-t’iu-ofrohet-mbrojtje

Ardhja e afganëve, Qeveria e Kosovës tregon se cilëve personave të tjerë do t’iu...

0
Sipas këtij vendimi, përveç personave që janë në proces të aplikimit për Special Immigrant Visa (Vizave të Veçanta Imigruese) të SHBA-së, atyre të kualifikuar...
papa-francesku-do-te-jape-doreheqjen?-mediat-italiane-zbulojne-arsyet-e-mundshme

Papa Françesku do të japë dorëheqjen? Mediat italiane zbulojnë arsyet e mundshme

0
Orët e fundit, thashethemet për një dorëheqje të mundshme të Papës kanë qarkulluar në mediat italiane. Në artikullin e botuar nga Gazeta Libero Quotidiano, Papa...