Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 24, 2021

punetoret-e-sektorit-privat-te-zhgenjyer-me-qeverine

Punëtorët e sektorit privat të zhgënjyer me Qeverinë

0
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se si rezultat i mos implementimit të ligjeve punëtorët e sektorit privat...
blerona-tregon-qe-ka-pranuar-nje-buqete-me-lule

Blerona tregon që ka pranuar një buqetë me lule

0
Blerona Zeqiri shumë herë mbetët e komentuar me veprime të shumta që bën. Moderatorja e njohur pasi që realizon postime të ndryshme për ndjekësit, shumë...
policia-ndalon-nje-veture,-i-gjendet-arme-zjarri-22-vjecarit

Policia ndalon një veturë, i gjendet armë zjarri 22-vjeçarit

0
Sot rreth orës 00:05, policia në një pikë kontrolli gjatë kontrollimit të një automjeti, tek vozitësi ka gjetur një armë zjarri. Nga i dyshuari në...
juninho:-lyoni-kishte-shume-nevoje-per-shaqirin,-jemi-te-lumtur

Juninho: Lyoni kishte shumë nevojë për Shaqirin, jemi të lumtur

0
Drejtori sportiv i Lyonit, Juninho, e ka pranuar se gjiganti francez kishte nevojë ta sillte në skuadër një lojtar të cilësisë së Xherdan Shaqirit,...
dega-e-pdk-se-ne-prizren-zgjedh-kujtim-gashin-shef-te-shtabit-per-zgjedhjet-lokale

Dega e PDK-së në Prizren zgjedh Kujtim Gashin Shef të Shtabit për zgjedhjet lokale

0
“Kujtim Gashi është figurë gjithëpërfshirëse, ka eksperiencën, ekspertizën, energjinë dhe pasionin për të udhëhequr aktivitetin tonë politik. Me Kujtimin në krye të aktivitetit politik, në...
​917-punetore-aplikuan-per-te-perfituar-nga-pakoja-e-ringjalljes

​917 punëtorë aplikuan për të përfituar nga Pakoja e Ringjalljes

0
Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se deri më tani, 344 biznese për 917 punëtorë kanë aplikuar për të përfituar nga Pakoja për Ringjallje...
kurti-per-vrasjen-e-18-vjecares:-t’i-edukojme-vellezerit-tane-se-dhuna-nuk-eshte-gjuhe-e-pranueshme-komunikimi

Kurti për vrasjen e 18-vjeçares: T’i edukojmë vëllezërit tanë se dhuna nuk është gjuhë...

0
Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas vrasjes së 18-vjeçares në Ferizaj. Ai ka thënë se viktimës i janë ndalur përgjithmonë dëshirat dhe ëndrrat, duke thënë...