Wednesday, February 1, 2023
Ballina AUTO & TECH Shiten të gjitha Hennessey Venom F5, një veturë kushtonte 2.1 milionë dollarë

Shiten të gjitha Hennessey Venom F5, një veturë kushtonte 2.1 milionë dollarë

219
shiten-te-gjitha-hennessey-venom-f5,-nje-veture-kushtonte-2.1-milione-dollare

Të 24 kopjet e modelit Hennesey Venom F5 morën pronarët e tyre.

Kreu i Hennessey konfirmoi për Top Gear, se të gjitha kopjet e modelit Venom 5, gjithsej 24, janë shitur zyrtarisht.

“Ky është vetëm fillimi i udhëtimit F5 për ne, klientët tanë dhe tifozët. Prodhimi tashmë ka filluar, dhe klientët mund të presin dërgesat e para këtë vit. Ky proces do të vazhdojë gjatë vitit të ardhshëm 2023. Por kjo nuk është e gjitha, sepse kam kursyer disa surpriza për F5, duke përfshirë përmirësimet në Track Pack, si dhe diçka më të jashtëzakonshme”, tha Hennessey.

Çdo kopje e Venom F5 kushton 2.1 milionë dollarë dhe gjithsej 24 do të prodhohen.

Ata mundësohen nga një motor V6 6.6-litër me dy turbo turbo që jep 1,792 kuaj fuqi dhe 1,618 Nm çift rrotullues. Hennessey “synon” një shpejtësi maksimale deri në 500 km/h. /Njeshi/

The post Shiten të gjitha Hennessey Venom F5, një veturë kushtonte 2.1 milionë dollarë appeared first on Njeshi.