Wednesday, February 1, 2023
Ballina SPORT Real Madridi me transferimin e dekadës: 170 milionë euro për Mbappen te...

Real Madridi me transferimin e dekadës: 170 milionë euro për Mbappen te PSG

164
real-madridi-me-transferimin-e-dekades:-170-milione-euro-per-mbappen-te-psg

Francezi është lidhur shumë me një largim nga PSG këtë vit me kontratën e sulmuesit që përfundon në fund të sezonit aktual dhe gjigantët e Ligue 1 mund të rrezikojnë të humbasin 22-vjeçarin në një transferim falas verën e ardhshme.

PSG ka qëndruar në vendosmërinë e tyre për të mbajtur Mbappen pavarësisht situatës së tij në kontratë, pasi siguroi nënshkrimin falas të Lionel Messit nga Barcelona.

Raportet thonë se Real do të bëjë një lëvizje midis 111 milion £ dhe 145 milion in në 48 orët e fundit të dritares

Por, sipas mediave spanjolle AS – Real Madrid do të fillojë qasjen e tyre për Mbappen më 30 gusht – një ditë para përfundimit të afatit kalimtar – për ta bërë atë nënshkrimin e tyre për një shjmë rreth 170 milionë euro.

Raporti shton se sulmuesi i Realit, Karim Benzema, i cili luajti në Euro 2020 me Francën së bashku me Mbappen këtë verë, po i jep mesazhe sulmuesit të ri shpesh dhe po i kërkon yllit të PSG-së të ndryshojë Parisin për Madridin.

Gjigantët e La Ligës gjithashtu thuhet se i kanë thënë Mbappes të mos bëjë asnjë lëvizje që do të zemërojë PSG-në dhe presidentin e tyre Nasser Al-Khelaifi, pasi taktika e detyrimit të një largimi nuk do të funksiononte mirë me klubin francez. /

The post Real Madridi me transferimin e dekadës: 170 milionë euro për Mbappen te PSG appeared first on RahovecNET.