Sunday, September 25, 2022

Arkivat Përditshëm August 21, 2021

shiten-te-gjitha-hennessey-venom-f5,-nje-veture-kushtonte-2.1-milione-dollare

Shiten të gjitha Hennessey Venom F5, një veturë kushtonte 2.1 milionë dollarë

0
Të 24 kopjet e modelit Hennesey Venom F5 morën pronarët e tyre. Kreu i Hennessey konfirmoi për Top Gear, se të gjitha kopjet e modelit...
real-madridi-me-transferimin-e-dekades:-170-milione-euro-per-mbappen-te-psg

Real Madridi me transferimin e dekadës: 170 milionë euro për Mbappen te PSG

0
Sipas raportimeve, Real Madridi po tenton ‘nënshkrimin e dekadës’ për të siguruar një marrëveshje për sulmuesin e PSG-së, Kylian Mbappe. Francezi është lidhur shumë me...
kjo-eshte-dhurata-speciale-qe-ryva-kajtazi-ia-beri-frizerit-kaci

Kjo është dhurata speciale që Ryva Kajtazi ia bëri frizerit Kaci

0
A e keni ditur që këngëtarja e njohur kosovare, Ryva Kajtazi, është kuzhiniere shumë e mirë? Ajo, e ka kuzhinën pasion, madje gatuan në perfeksion,...
pese-raste-te-kercenimit-ndaj-inspektoreve-tatimor

Pesë raste të kërcënimit ndaj inspektorëve tatimor

0
Për herë të pestë brenda këtij muaji inspektorët tatimor kërcënohen dhe sulmohen fizikisht gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Rasti i fundit ka të bëjë...
biden-amerikaneve-qe-ndodhen-ne-afganistan:-do-t’ju-rikthejme-ne-shtepi

Biden amerikanëve që ndodhen në Afganistan: Do t’ju rikthejmë në shtëpi

0
Në një kohë kur zhvillimet në Afganistan po krijojnë të dhëna të reja në fushën diplomatike, presidenti amerikan, Joe Biden, theksoi se SHBA janë...
kurti-takohet-me-bulliqin-e-isufin,-flasin-per-ceshtjen-e-kufijve-shteterore

Kurti takohet me Bulliqin e Isufin, flasin për çështjen e kufijve shtetërorë

0
Gjatë takimit është biseduar për temat që lidhen më çështjen e gjeo-informacionit dhe për çështjen e kufijve shtetërorë. “Gjithashtu kemi diskutuar edhe për qeverisjen tonë...
policia-i-zbulon-dhe-me-pas-i-shkaterron-dy-parcela-me-bime-narkotike-kanabis-sativa-ne-zonen-e-koshares

Policia i zbulon dhe më pas i shkatërron dy parcela me bimë narkotike kanabis...

0
Policia e Kosovës, sot në brezin kufitar në zonën e Kosharës ka zbuluar dy plantacione me bimë që dyshohet të jenë kanabis sativa. Në dy...