Të gjitha rrugët e Mbappes dërgojnë në Madrid

267
te-gjitha-rruget-e-mbappes-dergojne-ne-madrid

Ditët janë të numëruar dhe ai gjithnjë e më afër është drejt Real Madridit

Është e pandalshme, numërimi mbrapshtë ka filluar, gota mund të jetë gjysmë e mbushur apo gjysmë e zbrazët varësisht si e kërkoni ju, por gjërat po shkojnë sipas planit. Kylian Mbappe ende nuk e ka rinovuar kontratën e tij pavarësisht përpjekjeve të Paris Saint-Germain për ta joshur me para, duke e bërë kështu lëvizjen e tij drejt Real Madridit edhe më të mundshme

Në Katar tashmë e dinë që kampioni i botës dëshiron ta vesh fanellën e bardh të Real Madridit këtë sezon. Arritja e Mbappes ka shkuar nga një çështje futbolli në një çështje shtetit, edhe pse mund të shihet si e kundërta kësaj.

Në kohën moderne të Real Madridit, prej vitit 2000 deri me sot, asnjë operacion nuk ka qenë i organizuar me aq kujdes, i planifikuar kaq mirë dhe i ekzekutuar në detale të tilla për të arritur të nënshkrimi me sulmuesin francez nga PSG.

Juventusi kishte negociuar për Zidane, ashtu siç kishte bërë Interi për Ronaldon dhe Manchester United për David Beckham.

Që nga ajo kohë i famshmi Florentino Perez “nuk shqetësohet” ku bashkë me Josep Pedrerol në prill kur klubi vihen në alarm që gjithçka të jetë e saktë që askush të mos bëj ndonjë kthesë dhe ndonjë prurje e re të komplikohet gjatë presidencës së tij.

Vetëm dy njerëz në negociata                                                            

Real Madridi nuk ka dashur të interferojë më shumë në këtë operacion, i cili përbëhet nga dy njerëz, Presidenti i Real Madridit dhe Emiri i Katarit.

Tamim Bin Hamad Al Zani është burri i cili ka dhënë dritën e gjelbër për këtë lëvizje, e cila do ta lejonte Perezin të vepronte, por nuk ka pasur ndonjë ndërmjetës apo presion të jashtëm që është përdorur për të realizuar ndonjë marrëveshje tjetër.

Në muajt e kaluar, askush në Real Madrid apo dikush në emrin e tyre, nuk është afruar të PSG, pavarësisht përpjekjeve të shumë agjentëve të cilat janë kthyer mbrapshtë.

Ata të gjithë e dinë që gjithçka varët nga një telefonatë, pa pasur nevojë për panik rreth klubit parisian derisa Real Madridi ka për qëllim që të shmang nga ankthi palën franceze.

Që nga marsi, të gjithë në stadiumin Santiago Bernabeu e kanë ditur që është vetëm një nënshkrim në mendjen e klubit dhe Mbappe mbetet synimi kryesor.

Askush nuk mund ta ndal dëshirën e tij që të bëhet lider i këtij projekti të ri, kështu që bordi duhet të veprojë me shpejtësi dhe të distancohet nga thashethemet se ata janë në garë edhe për Erling Haaland.

Real Madridi e dëshiron Mbappen dhe e sheh se ai do të jetë në këtë klub si në shtëpinë e tij.

Kjo është arsyeja pse francezi po i refuzon ofertat e tjera që kanë trokitur në derën e tij, duke pritur me qetësi mundësinë që ai të tregojë se ka dëshirë t’i bashkohet Real Madridit këtë sezon dhe të largohet nga PSG.

Ai tashmë e ka bërë këtë, si të gjithë të tjerët, ai po pret reagimin e Emirit të Katarit të shikojë nëse negociatat do të fillojnë.

Numërimi mbrapshtë ka filluar dhe të gjitha lëvizjet po shkojnë sipas planit të hartuar nga klubi spanjoll.

Ata kanë bërë pjesën e tyre dhe e kanë respektuar sa më shumë që kanë mundur PSG-në, derisa sulmuesi e ka refuzuar zgjatjen e kontratës duke ditur që ai ka vetëm 10 muaj në kontratën e tanishme.

As arritja e Lionel Messi nuk do ia ndryshojë mendjen atij. Largimi i Mbappes nga Real Madrid është shumë afër.

The post Të gjitha rrugët e Mbappes dërgojnë në Madrid appeared first on RahovecNET.