Tuesday, March 28, 2023

Arkivat Përditshëm August 16, 2021

​kurti:-qarkullimi-i-bizneseve-ne-6-muajt-e-pare-shenoi-rritje-30%

​Kurti: Qarkullimi i bizneseve në 6 muajt e parë shënoi rritje 30%

0
Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se në 6 muajt e parë të qeverisjes së tij ka pasur rritje të të hyrave prej 33 për...
talebanet-nga-pallati-presidencial:-kush-ka-punuar-me-amerikanet-nuk-do-ti-vrasim

Talebanët nga pallati presidencial: Kush ka punuar me amerikanët nuk do ti vrasim

0
Luftëtarët talebanë kanë hyrë në pallatin presidencial të Afganistanit disa orë pasi Presidenti Ashraf Ghani u largua nga vendi. Udhëheqja e grupit, e rrethuar nga...
makinat-e-reja-mercedes-do-te-paralajmerojne-edhe-per-gropat-ne-rruge

Makinat e reja Mercedes do të paralajmërojnë edhe për gropat në rrugë

0
Bota po afrohet gjithnjë e më shumë përmes teknologjisë, dhe kjo sigurisht përfshin edhe makinat. Dhe kur flasim për makinat sigurisht që nuk mund ta...
burre-e-grua-rrihen-ne-drenas,-nderhyn-policia

Burrë e grua rrihen në Drenas, ndërhyn policia

0
Një çift, burrë e grua, janë rrahur mes vete dje në Drenas. Për rastin është njoftuar policia, me ç’rast të dyshuarit janë intervistuar. Rrahja ka ardhë...
pas-ndarjes-loredana-i-drejtohet-mozikut:-me-puth-para-se-te-shkosh

Pas ndarjes Loredana i drejtohet Mozikut: Më puth para se të shkosh

0
Pasi që u ribashkuan Mozik dhe Loredana kohët e fundit po shpërndahen lajmë që ata të dy janë ndarë prapë. Kjo për shkak të disa...
abazi:-nuk-ka-arsye-frike-per-afganet-qe-po-vijne,-jane-intelektuale,-pjese-e-administrates

Abazi: Nuk ka arsye frike për afganët që po vijnë, janë intelektualë, pjesë e...

0
“Nuk besoj që qytetarët e Kosovës, apo të Shqipërisë, apo cilido vend tjetër, që mund të jetë pranues i nejrëzve të këtij procesi tranzicioni...
dilemes-se-qendrimit-te-mbappes-ne-psg-po-i-vije-fundi

Dilemës së qëndrimit të Mbappes në PSG po i vije fundi

0
Real Madridi ende po insiston për ta transferuar sulmuesin francez Saga e transferit të Kylian Mbappe është duke ju afruar fundit derisa tensioni është më...
suzana-e-shtupelit-menaxhon-nje-ferme!-(video)

Suzana e Shtupelit menaxhon një fermë! (Video)

0
Suzana Temaj nga Shtupeli menaxhon fermën me mbi 100 dhi Blegtorja nga Shtupeli i Klinës, Suzana Temaj, kultivon mbi 100 dhi. Ajo makinën mjelëse e...