Wednesday, March 29, 2023

Arkivat Përditshëm August 15, 2021

pese-persona-te-lenduar-nga-aksidenti-ne-grashtice-te-prishtines

Pesë persona të lënduar nga aksidenti në Grashticë të Prishtinës

0
Pesë persona janë lënduar në një aksident komunikacioni, që ka ndodhur sot pasdite në fshatin Grashticë të Prishtinës. Lajmin e ka konfirmuar, zëdhënësja e Policisë...
haziri:-gjilani-realizoi-te-hyra-per-217-per-qind-me-shume-se-vitin-2020

Haziri: Gjilani realizoi të hyra për 217 për qind më shumë se vitin 2020

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë analizimit të të hyrave në bazë të shifrave zyrtare që disponon Drejtoria e Financave në Gjilan,...
“jam-shume-i-lumtur-me-mbappen”,-pochettino-thote-se-nuk-i-degjoi-vershellimat-drejtuar-yllit-francez

“Jam shumë i lumtur me Mbappen”, Pochettino thotë se nuk i dëgjoi vërshëllimat drejtuar...

0
Mauricio Pochettino deklaroi se është “shumë i lumtur” me Kylian Mbappen pas fitores 4-2 ndaj Strasburgut të shtunën, në të cilën tifozët e Paris...
lamborghini-lanson-countachin-hibrid-qe-kushton-mbi-2-milione-dollare

Lamborghini lanson Countachin hibrid që kushton mbi 2 milionë dollarë

0
Gjiganti automobilistik, Lamborghini, ka kthyer në treg superveturën që ëndërrohej nga fëmijët e të ‘80-ave dhe të ‘90-ave. Vetura është rikthyer në treg në 50-vjetorin...
paga-mesatare-ka-shenuar-renie!-(video)

Paga mesatare ka shënuar rënie! (Video)

0
Apelohet për ndarje të barabartë të pagave në sektorin publik dhe privat Krahas shëndetit publik, pandemia dëmtoi rëndë ekonominë.Paga mesatare në Kosovë shënoi rënie gjatë...
me-dekada-ne-kerkim-te-drejtesise

Me dekada në kërkim të drejtësisë

0
Drejtësia selektive vazhdon të mbetet brengë për qytetarët në Kosovë, sidomos në fushën civile. Në këtë fushë, gjykatat janë të stërngarkuara me lëndë, derisa...
shpejtim-bulliqi,-kandidat-i-vv-se-per-podujeve

Shpejtim Bulliqi, kandidat i VV-së për Podujevë

0
Këtë për Klankosova.tv e ka konfirmuar vet Bulliqi ku tha se fitorja është e padiskutueshme. “Po, zyrtarisht jam kandidat i Vetëvendosjes për Podujevën.  Gara është garë politike...