E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 9 Gusht, 2021

rriten-cmimet-ne-bujqesi

Rriten çmimet në bujqësi

0
  Agjencia e Statistikave të Kosovës publikon indeksin e çmimeve të inputeve dhe çmimet në bujqësi për tremujorin e dytë të vitit, ku thuhet se...
policia-bastis-700-persona-ne-lokalet-e-mitrovices

Policia bastis 700 persona në lokalet e Mitrovicës

0
Rreth 700 persona janë kontrolluar nga Policia e Kosovës gjatë bastisjeve që realizuan në lokalet e Mitrovicës dhe Vushtrrisë. Sektori i hetimeve në kuadër të...
arbenita-eshte-rikthyer-ne-forme-tejet-shpejt-pas-lindjes,-mahnit-me-pozat-e-fundit

Arbenita është rikthyer në formë tejet shpejt pas lindjes, mahnit me pozat e fundit

0
Ajo është njëra nga modelet shqiptare që komentohet për thuajse çdo paraqitje e dalje publike. Fjala është për partneren e reperit Fero, Arbenita Ismajlin, që...
mblidhet-kryesia-per-caktimin-e-seances-per-votimin-e-dy-marreveshjeve-nderkombetare

Mblidhet Kryesia për caktimin e seancës për votimin e dy marrëveshjeve ndërkombëtare

0
Kryesia e Kuvendit është mbledhur për të caktuar seancën e radhës për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare të mbetura nga seanca e kaluar. Rendi i ditës I.    ...
shkelqejne-futbollistet-shqiptare-te-konyaspori,-cikalleshi-shenon,-bytyqi-asiston

Shkëlqejnë futbollistët shqiptarë te Konyaspori, Cikalleshi shënon, Bytyqi asiston

0
Skuadra turke Konyaspor është shndërruar në një vatër të futbollistëve shqiptarë. Aktualisht tek kjo skuadër ndodhen plot katër futbollistë shqiptarë të cilët luajnë rol kryesor. Zymer...
facebook-me-ore-inteligjente,-do-te-konkurroje-me-applen

Facebook me orë inteligjente, do të konkurrojë me Applen

0
Facebook planifikon të bëjë një orë inteligjente, e cila duhet të konkurrojë me orën inteligjente të Apple. Do të synohet kryesisht për shfaqjen e...
rrahje-masive-ne-podujeve-me-pese-te-lenduar,-policia-tregon-shkakun

Rrahje masive në Podujevë me pesë të lënduar, policia tregon shkakun

0
Disa persona janë përfshirë në një rrahje në hyrje të autostradës në fshatin Trudë të Prishtinës, ku si pasojë janë lënduar pesë persona. Rasti ka...
ferizaj:-hapet-panairi-i-prodhimeve-bujqesore-(video)

Ferizaj: Hapet Panairi i prodhimeve bujqësore (Video)

0
Sheshi qendror i Ferizajt është vërshuar nga qindra produkte të sjella për ekspozim nga bujqit dhe fermerët.Me dhjetëra biznese nga qytete të ndryshme të...