Tentoi të korruptojë zyrtarin policor, arrestohet një person në Vërmicë

154
tentoi-te-korruptoje-zyrtarin-policor,-arrestohet-nje-person-ne-vermice

Dje ne pikëkalimin kufitar në Vermicë, një shtetas nga Shqiperia është arrestuar pasi ka tentuar qe tu jap ryshfet zyrtareve policor në pikat kufitare

Policia me anë te raportit 24-orësh, ka njoftuar se rreth orës 05:55  të mëngjesit, viktima shqiptare ka tentuar qe gjatë kalimit ne pikën kufitare Shqipëri-Kosovë tu jap ryshfet zyrtareve policore gjatë kalimit kufitar, shkruan lajmi.net.

Policia njofton se viktima shqiptar me inicialet Q.H, gjatë kontrollimit në pikën kufitare, në pasaportën e tij kishte lënë 10 euro, që viktima iu përgjigj zyrtarit policor se i kishe lënë për kafe atyre.

“Më pas zyrtaret policor kanë marrë masat e nevojshme dhe është njoftuar prokurori dhe me urdhër të të cilit personi i dyshuar është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës si dhe kartëmonedha është konfiskuar si dëshmi material, shkruan raporti policor”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Me urdhër të prokurorit, policia ka ndaluar personin e dyshuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.