Sunday, February 5, 2023
Ballina SPORT “Ende është e vështirë të kuptosh që nuk do të luash më...

“Ende është e vështirë të kuptosh që nuk do të luash më për Barcelonën”, Koeman i jep lamtumirën Messit

151
“ende-eshte-e-veshtire-te-kuptosh-qe-nuk-do-te-luash-me-per-barcelonen”,-koeman-i-jep-lamtumiren-messit

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman është i fundit që i ka dhënë lamtumirën sulmuesit Lionel Messi, i cili është larguar tashmë nga Camp Nou pas gati 20 vitesh.

Barcelona tronditi botën të enjten mbrëma kur ata njoftuan se Messi po largohej nga klubi ku ai u bashkua si një adoleshent me fytyrë të imët.

Një marrëveshje ishte rënë dakord midis dy palëve, por rregulloret financiare të La Ligas nënkuptonin që klubi nuk mund të nënshkruante marrëveshjen ndërsa ende i përmbahej rregullave.

Joan Laporta, presidenti i Barcelonës, foli në një konferencë shtypi të premten në mëngjes për të shpjeguar vendimin, duke pretenduar se ishte një për të cilin ishte penduar shumë.

Messi u tha se ishte i befasuar nga kthesa e ngjarjeve, dhe ende nuk ka folur zyrtarisht.

Në orët e fundit, Paris Saint-Germain është shfaqur si destinacioni më i mundshëm për argjentinasin dhe thuhet se tashmë ka marrëveshje personale.

Gazetari Fabrizio Romano zbuloi se Messi do të japë një konferencë shtypi të dielën nga Camp Nou, ku do të tregojë versionin e tij të historisë. Do të jetë një moment emocional për të dhe për miliona mbështetës të Barcelonës në të gjithë botën, shumë prej të cilëve nuk mund ta pranojnë vendimin.

Koeman, trajneri i Messit në sezonin e tij të fundit në Camp Nou, i dha lamtumirën atij në Twitter sot (e shtunë) pasdite.

“Ende është e vështirë të kuptosh që nuk do të luash më për Barcelonën. Faleminderit për gjithçka që keni bërë për klubin tonë, Leo. Me të vërtetë më pëlqeu sezoni i plotë që punuam së bashku”.

“Më bën përshtypje etika juaj e punës dhe dëshira për të fituar; kjo të bën lojtarin më të mirë në botë. Tani për tani, ju uroj juve dhe familjes suaj më të mirat!”, ka shkruar holandezi.

The post “Ende është e vështirë të kuptosh që nuk do të luash më për Barcelonën”, Koeman i jep lamtumirën Messit appeared first on RahovecNET.