Tuesday, March 28, 2023

Arkivat Përditshëm August 6, 2021

gervalla-premton-me-shume-persona-me-aftesi-te-kufizuara-ne-institucione

Gërvalla premton më shumë persona me aftësi të kufizuara në institucione

0
Ministrja Gërvalla fillimisht është njoftuar rreth mundësive, sfidave dhe problemeve me të cilat ballafaqohen personat me aftësi të kufizuara dhe organizatat nga të cilat...
audi-rs3-me-rekord-te-ri

Audi RS3 me rekord të ri

0
Në kompaninë gjermane Audi kanë bërë të ditur se modeli i tyre i veturës RS3 Sedan, ka vënë një rekord të ri sa i...
shqiptarja-ne-emer-te-isis-i-pengon-grate-tjera-shqiptare-te-kthehen

Shqiptarja në emër të ISIS i pengon gratë tjera shqiptare të kthehen

0
Emanuela Daci, imazhi të cilës është publikuar sot, në emër të ISIS pengon gratë shqiptare të kthehen. Ajo është bashkëshortja e Almir Dacit, nga Leshnica...
policia-identifikon-njezet-e-dy-shtetas-te-shqiperise-me-qendrim-te-parregullt-ne-kosove

Policia identifikon njëzet e dy shtetas të Shqipërisë me qëndrim të parregullt në Kosovë

0
Policia e Kosovës, përmes Drejtorisë për Migrim dhe të Huaj, sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion në Prishtinë në...
e-cuditshme,-pse-po-heshtin-futbollistet-e-barcelones-per-largimin-e-leo-messit?

E çuditshme, pse po heshtin futbollistët e Barcelonës për largimin e Leo Messit?

0
Në kushte normale, tani rrjetet sociale do të përmbyteshin me mesazhe lamtumire dhe homazhe nga të gjitha llojet nga futbollistët e Barcelonës për Leo...
ministri-i-financave-nenshkruan-vendimin-qe-ndihmon-grate-te-punesohen

Ministri i Financave nënshkruan vendimin që ndihmon gratë të punësohen

0
Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve, Hekuran Murati sot ka nёnshkruar vendimin pёr operacionalizmin e Masës 1.3 – për Mbështetjen e Grave në Punësim. Me...
kuvendi-mban-sot-dy-seanca,-votohet-edhe-bordi-me-militante-te-vv-se-i-akp-se

Kuvendi mban sot dy seanca, votohet edhe bordi me militantë të VV-së i AKP-së

0
Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të premten në orën 11:00 në seancë plenare, për të votuar pikat e mbetura nga seancat e kaluara,...
kjo-zonje-eshte-nena-e-butrint-imerit,-qe-ai-ja-perkedhel-floket

Kjo zonjë është nëna e Butrint Imerit, që ai ja përkëdhel flokët

0
Këngëtari Butrint Imeri është ndër artistët të pëlqyer, të talentuar dhe po ashtu njëri ndër më të pranishmit nëpër mbrëmjet muzikore. Së fundmi ai në...