Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 5, 2021

policia-e-kosoves-asiston-me-topa-uji-ne-shuarjen-e-zjarreve

Policia e Kosovës asiston me topa uji në shuarjen e zjarreve

0
Policia e Kosovës është duke asistuar me topa uji për të shuar zjarret që janë raportuar në disa rajone të vendit. Në njoftimin e PDK-së,...
hapet-pika-e-dyte-kufitare-mes-shqiperise-dhe-malit-te-zi

Hapet pika e dytë kufitare mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

0
Shqipëria dhe Mali i Zi tashmë kanë dy pika të përbashkëta kufitare. Kryeministri Edi Rama së bashku me homologun e tij të Malit të...
jep-doreheqje-eroll-salihu!

Jep dorëheqje Eroll Salihu!

0
Eroll Salihu nuk është më sekretar i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës. Shtëpia e futbollit kosovar ka njoftuar se Salihu e ka...
lamborghini-miura,-e-cila-ka-kaluar-me-shume-se-40-vjet-ne-garazh,-do-te-dale-ne-ankand

Lamborghini Miura, e cila ka kaluar më shumë se 40 vjet në garazh, do...

0
Shtëpia e ankandeve RM Sotheby’s vlerëson se pronari i ri për Lamborghini Miura P400 S, i cili u prodhua në 1971, do të duhet...
behramaj-tallet-me-osmanin-per-shkuarjen-ne-turqi:-aman,-vec-kremin-mos-ta-harron-se-soset

Behramaj tallet me Osmanin për shkuarjen në Turqi: Aman, veç kremin mos ta harron...

0
Ai ka thënë se presidenca po mundohet që ta fsheh këtë fakt me dekretime të mëhershme të ligjeve, para se ajo t’ia mësynte Turqisë,...
​havolli:-bqk-vlereson-se-kriptovalutat-bartin-rrezikshmeri-te-larte

​Havolli: BQK vlerëson se kriptovalutat bartin rrezikshmëri të lartë

0
Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka mbajtur sot dëgjimin e parë publik mbi nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. Derisa nga Banka Qendrore...
keshtu-e-‘dridh’-gjoksin-antonela-kur-del-ne-mbremje

Kështu e ‘dridh’ gjoksin Antonela kur del në mbrëmje

0
Antonela Berisha është veshur mjaft provokative. Ajo ka sjellur pamje nga mbrëmja ku mori pjesë duke vallëzuar, shkruan Gazeta Press. Ajo shihet derisa ‘dridh’ gjoksin e...
gjykata-merr-vendim-per-ferizajasin-qe-sulmoi-policet-qe-po-zbatonin-masat-anti-covid

Gjykata merr vendim për ferizajasin që sulmoi policët që po zbatonin masat anti-COVID

0
Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës një muaj paraburgim ndaj A.S., shtetas kosovar, për...
“telekomi-i-kosoves-ka-50-milione-euro-borxhe,-as-bordi-i-tanishem-nuk-do-ta-nxjerre-nga-kriza”

“Telekomi i Kosovës ka 50 milionë euro borxhe, as bordi i tanishëm nuk do...

0
Balaj nuk pret as nga bordi i tanishëm i Telekomit për ta nxjerrë ndërmarrjen nga kriza. Ai thotë se nga janari Telekomi nuk ka paguar...