Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 4, 2021

salzburg-e-mposhti-barcelonen-me-nje-gol-ne-fund-te-ndeshjes

Salzburg e mposhti Barcelonën me një gol në fund të ndeshjes

0
RB Salzburg e ka mposhtur 2-1 Barcelonën në miqësoren që u zhvillua të mërkurën mbrëma. Barcelona ka pësuar humbjen e parë në miqësore para startit...
u-perpoq-ta-mbronte-shtepine,-shenohet-viktima-e-pare-nga-zjarret

U përpoq ta mbronte shtëpinë, shënohet viktima e parë nga zjarret

0
U shënua edhe viktima e parë nga zjarret që kanë pushtuar disa zona të botës në përgjithësi. Andrea Haxhiaj është  64-vjeçarari që mbeti i vdekur...
audio-incizimet-e-publikuar-ne-media,-reagon-keshilli-gjyqesor:-do-te-veprojme-sipas-rregullores-per-proceduren-disiplinore

Audio-incizimet e publikuar në media, reagon Këshilli Gjyqësor: Do të veprojmë sipas Rregullores për...

0
Të premten, më 30 korrik në media filluan të publikohen disa audio-incizime që kanë bëjnë me sektorin e drejtësisë, saktësisht në prokurori prej ku...
murati:-kosova-mund-te-marre-kredi-prej-62-milione-euro

Murati: Kosova mund të marrë kredi prej 62 milionë euro

0
Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e amendamentit numër 1 të marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe...
vrau-nje-dhi-te-eger,-prizrenasi-ndalohet-nga-policia

Vrau një dhi të egër, prizrenasi ndalohet nga policia

0
Drejtoria e Policisë Rajonale në Prizren ka bërë të ditur se më 31 korrik të këtij viti, rreth orës 16:55, policia e nën stacionit policor...
fatmir-sejdiu-tregon-se-pse-thaci-e-kishte-lexuar-deklaraten-e-pavaresise

Fatmir Sejdiu tregon se pse Thaçi e kishte lexuar Deklaratën e Pavarësisë

0
Sejdiu, në një rrëfim për Pressing ka thënë se ai, ish-kryetari i Kuvendit Jakup Krasniqi dhe ish-kryeministri Hashim Thaçi, ishin të përfshirë në formulimin...
konfirmohet:-zvicra-interesohet-per-challandes,-e-ardhmja-e-tij-te-kosova-vendoset-se-shpejti

Konfirmohet: Zvicra interesohet për Challandes, e ardhmja e tij te Kosova vendoset së shpejti

0
Në Zvicër është raportuar se ‘helvetikët’ janë duke e konsideruar trajnerin e Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes si pasues të Vladimir Petkovicit. Petkovic i dha...