Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 3, 2021

rrembehet-anija-britanike-ne-brigjet-e-emirateve-te-bashkuara-arabe

Rrëmbehet anija britanike në brigjet e Emirateve të Bashkuara Arabe

0
Zyrtarët britanikë kanë paralajmëruar për një “rrëmbim të mundshëm” të një anije në brigjet e Emirateve të Bashkuara Arabe. Operacionet e Tregtisë Detare të Mbretërisë...
dikur-frymezoi-masakrat-ne-kosove,-kengetari-serb-ftohet-ne-festen-e-birres-ne-korce

Dikur frymëzoi masakrat në Kosovë, këngëtari serb ftohet në Festën e Birrës në Korçë

0
Këngëtari serb Goran Bregovic do të jetë një nga të ftuarit special të këtij viti në Festën e Birrës në Korçë. Lajmin e kanë dhënë...
deklaratat-konfidenciale-te-kryetares-se-gjykates-speciale,-cfare-po-minohet?

Deklaratat konfidenciale të kryetares së Gjykatës Speciale, çfarë po minohet?

0
Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova në shkurt të këtij viti u tha diplomatëve evropianë se ka përpjekje për ta minuar punën e gjykatës....
deputeti-i-vv-se:-s’eshte-nepotizem-pse-dikush-eshte-djali-i-halles-se-nje-politikani

Deputeti i VV-së: S’është nepotizëm pse dikush është djali i hallës së një politikani

0
Në fjalimin e tij, Gola ka thënë se nuk është familjarizëm pse dikush është i afërt i ndonjë politikani. “Duhet me e mendu pak më...
murati-prezanton-masen-1.2-–-mbeshtetja-per-te-punesuarit-e-formalizuar-te-pakos-se-ringjalljes-ekonomike

Murati prezanton masën 1.2 – Mbështetja për të punësuarit e formalizuar të Pakos së...

0
Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve, Hekuran Murati sot ka marrë vendim për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me operacionalizimin e masës 1.2...
mbappe-do-te-qendroje-ne-psg

Mbappe do të qëndrojë në PSG

0
“Për të gjithë ata që nuk e kuptojnë ose nuk duan ta kuptojnë, sidomos për ekipet spanjolle, Mbappe do të qëndrojë në PSG” –...
nokia-rikthen-telefonin-ikonik-3610,-me-nje-bateri-qe-zgjat-21-dite

Nokia rikthen telefonin ikonik 3610, me një bateri që zgjat 21 ditë

0
Nokia ka njoftuar rikthimin e Nokia 3610 me jetëgjatësi baterie 21-ditore, diçka e padëgjuar në epokën e sotme të telefonave inteligjentë. Marka finlandeze njoftoi...
zemaj-pyet-kurtin:-ku-eshte-progresi?-ku-eshte-ndryshimi?

Zemaj pyet Kurtin: Ku është progresi? Ku është ndryshimi?

0
Deputeti opozitar gjatë seancës plenare ku po diskutohet për 100 ditët e ekzekutivit, tha se progresi i Kosovës nuk po shihet në pushtetin e...