Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm August 1, 2021

aston-martin,-shitjet-u-rriten-224-per-qind

Aston Martin, shitjet u rritën 224 për qind

0
Raporti mbi shitjen e markës për gjashtë muajt e parë të 2021 tregon se shitjet u rritën me 224 për qind, dhe një model...
​neser-debat-parlamentar-mbi-punen-100-diteshe-te-qeverise-kurti-2

​Nesër debat parlamentar mbi punën 100-ditëshe të Qeverisë Kurti 2

0
Rendi i ditës: -Deklarimet jashtë rendit të ditës, -Pyetjet parlamentare, -Shqyrtimi i Propozim-vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e institucionit te Operës së Kosovës si institucion...
shkruhet-historia-ne-lojerat-olimpike:-ndahen-dy-medalje-te-arta-per-dy-atlete-te-se-njejtes-kategori

Shkruhet historia në Lojërat Olimpike: Ndahen dy medalje të arta për dy atletë të...

0
Gara kërcim së larti në Atletikë dhuroi edhe një herë spektakël, por edhe që u shkrua historia. Për herë të parë, jo vetëm në këtë...
vajza-e-lutfi-hazirit-humbe-te-dashurin.-pyet-per-te…

Vajza e Lutfi Hazirit humbë të dashurin. Pyet për të…

0
Vajza e politikanit Lutfi Haziri, është kaq e bukur dhe pro.vokative, ku me secilin postim të saj tërheq vëmendjen e fansave dhe mediave rozë. Ajo...
sa-po-e-njeh-uran-ismaili-prishtinen-pas-bujtjeve?

Sa po e njeh Uran Ismaili Prishtinën pas bujtjeve?

0
Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, këtë punë e bëri pasi bujti në këtë lagje e dëgjoi hallet...
“messi?-s’kam-nevoje-ta-bind-te-qendroje,-ai-duhet-ta-bind-veten”

“Messi? S’kam nevojë ta bind të qëndrojë, ai duhet ta bind veten”

0
Barcelona po e pret Messin për të rinovuar kontratën, por asgjë nuk ka ndodhur deri më tani. Këtë e tregon qartë Gerard Pique, i cili...
​njohes-te-ekonomise-e-quajne-legjitime-heqjen-e-mases-antidamping-per-bllokat-nga-serbia

​Njohës të ekonomisë e quajnë legjitime heqjen e masës antidamping për bllokat nga Serbia

0
Vendimi për heqjen e masës antidamping dhe kundërbalancuese për bllokat e ndërtimit që importohen nga Serbia po mbështetet nga njohës të ekonomisë. Përkundër reagimeve të...